زائران حج تمتع هرچه زودتر واکسن مننژیت را تزریق کنند

۱۳۹۶/۰۴/۱۰ - ۱۷:۳۶ - کد خبر: 216851
زائران حج تمتع هرچه زودتر واکسن مننژیت را تزریق کنند

سلامت نیوز: مشاور اجرایی مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر گفت: زائران اعزامی به حج تمتع 96 هر چه زودتر نسبت به تزریق واکسن مننژیت در مراکز هلال احمر اقدام کنند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،طاهر درودی روز شنبه با اعلام این که یک ماه تا اعزام نخستین کاروان زائران ایرانی برای حج تمتع زمان باقی مانده است، اظهارکرد: زئران باید حتما دوهفته پیش از رفتن به این سفر زیارتی واکسن منن‍ژیت را تزریق کنند.
وی افزود: تاکنون ۵۵ هزار واکسن وارد شده و تا چند روز آینده این میزان به ۱۰۰ هزار دوز واکسن می‌رسد، مابقی آنها هم درحال بارگیری هستند و مشکلی برای انجام واکسیناسیون وجود ندارد.


وی با اعلام این که چهاردهم این ماه جاری کمیسیون مشورتی استانی پزشکی برای زائران درتمام استان‌ها برگزار می شود، گفت: زائرانی که پزشک شان درمعاینات اولیه نتوانسته‌اند نظر نهایی در مورد اعزام یا اعزام نشدن این فرد به عربستان بدهد، ‌در این کمیسیون مورد بررسی پزشکان متخصص قرار می گیرند.
درودی با اعلام این که زائرانی که به نظر پزشک مربوطه اعتراض دارند نیز می توانند در این کمیسیون معاینه مجدد شوند، تاکید کرد: پزشکان متخصص و فوق تخصص در این کمیسیون حضور دارند.


وی ازمعاینات اولیه بیش از 80 درصد زائران حج تمتع امسال خبر داد و افزود: آمار یک سوم معاینه پزشکی زائران در سامانه ثبت شده است.
درودی تعداد کادر درمانی اعزامی امسال به حج تمتع را 570 نفرعنوان کرد و بیان داشت: امسال نیزمانند دوره قبل پرستاران و پزشکان زن برای معاینه بانوان در این کادر درمانی حضور دارند.


امسال 85 هزار و 500 زائر ایرانی در قالب 600 کاروان برای انجام مناسک حج راهی عربستان خواهند.
زائران ایرانی از 20 ایستگاه پروازی کشور برای انجام مناسک حج راهی عربستان خواهند شد و براساس برنامه ریزی های انجام گرفته نخستین کاروان زائران ایرانی از ایستگاه پروازی تهران 9 مرداد راهی عربستان می شود.
نخستین کاروان زائران ایرانی نیز در چهاردهم ذی الحجه مصادف با چهاردهم شهریور امسال، عربستان را به مقصد ایران ترک خواهد کرد.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
14.46828s, 20q