ماساژ دادن پوست سر با روغن رزماري از ريزش مو جلوگيري مي‌كند

۱۳۸۹/۰۹/۱۲ - ۱۶:۴۶ - کد خبر: 21703

به گزارش سلامت نیوز مرتضي صفوي در گفت‌وگو بافارس افزود: رزماري (اكليل كوهي) گياهي مناسب براي ميانسالان است و درمان دردهاي عضلاني و رماتيسمي مفيد است.

وي گفت: اكليل كوهي يك بوته هميشه سبز است و به دماي سرد حساس است. به دليل داشتن ماده شيميايي به نام كارنسيك اسيد است و داراي مزه خاصي است. اين ماده با ديگر فيتوكميكال‌ها مانند ليكوپن گوجه فرنگي تركيب مي‌شود و سلول‌هاي سرطاني را مي‌كشد.

صفوي گفت: از اكليل كوهي به عنون چاشني در غذاها استفاده مي‌شود و اگر به خوبي خشك شود داخل شيشه‌هاي غيرقابل نفوذ به مدت طولاني نگهداري مي‌شود.

وي اضافه كرد: روغن رزماري يك روغن محرك است كه بوي نافذ و گرمي دارد و بر اعصاب مركزي اثر مؤثري دارد و در سهولت ترشح و دفع صفرا مفيد است. در بيماري‌هاي يرقان و نارسايي كبد مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

اين متخصص تغذيه افزود: مصرف رزماري (اكليل كوهي) براي برطرف كردن ضعف عمومي و خستگي مفرط براي افرادي كه دوره نقاهت را مي‌گذرانند.

صفوي افزود: مصرف موضعي اين روغن مي‌تواند، موجب بروز خارش و قرمزي شود و ماساژ دادن پوست سر با روغن رزماري از ريزش مو جلوگيري مي‌كند و پوست سر را سالم نگه مي‌دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.32907s, 19q