استفاده نادرست از محصولات لاغري سبب اعتياد دارويي مي‌شود

۱۳۸۹/۰۹/۱۲ - ۱۶:۵۹ - کد خبر: 21705

به گزارش سلامت نیوز دکتر مسعود کيمياگر در گفت وگو با ايسنا واحد علوم پزشکي ايران، گفت: زندگي ماشيني، کم تحرکي، زياد خوردن و ورزش نکردن همگي از عواملي هستند که بسياري از افراد امروزي را با معضل چاقي دست به گريبان کرده است.

وي با اشاره به اينکه با شروع چاقي و عوارض ناشي از آن بسياري جهت رفع اين مشکل به رژيم‌هاي عجيب و غريب و ورزش‌هاي سفت و سخت رو مي آورند، اضافه کرد: از اين محصولات پرطرفدار پودرهاي فيبردار است که مصرف روزانه 2 تا 3 ليوان از محلول اين پودر با آب، سبب حجيم شدن معده و در نتيجه کاهش اشتهاي افراد مي شود و چون فيبر خاصيت ملين بودن را هم دارا است حجم مدفوع را افزايش داده و در نتيجه آب بدن را کاهش مي دهد و احساس کاذب لاغر شدن به مصرف کننده دست مي‌دهد غافل از آن که مصرف طولاني مدت اين پودرها، سيستم گوارشي بدن فرد را دچار اختلال مي‌کند.

دکتر کيمياگر عنوان کرد: اگر استفاده ازاين قبيل محصولات لاغري هم کمک کننده باشد، صرفا بايد تحت نظر پزشک صورت گيرد تا از عوارض احتمالي آن جلوگيري به عمل آيد. همچنين استفاده نادرست از محصولات لاغري ممکن است سبب ايجاد اعتياد دارويي در فرد شود بنابراين پيشنهاد مي‌شود هرگز داروي لاغري را بدون تجويز پزشک مصرف نکنيد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.17291s, 18q