غلظت نيترات درشهرك‌هاي اقماري وبرخي مناطق روستايي تهران بالااست

۱۳۸۹/۰۹/۱۳ - ۱۰:۳۲ - کد خبر: 21714
غلظت نيترات درشهرك‌هاي اقماري وبرخي مناطق روستايي تهران بالااست
سلامت نیوز: رييس مركز سلامت محيط و كار وزارت بهداشت از كنترل غلظت نيترات در شبكه تحت پوشش شركت آب و فاضلاب تهران خبر داد و گفت: اين در حالي است كه در مناطقي كه تحت پوشش شبكه آب و فاضلاب نيستند، مشكل غلظت نيترات همچنان باقي است.

دكتر كاظم ندافي در گفت وگو با  ايسنا گفت: پس از اعلام وزير بهداشت مبني بر بالا بودن غلظت نيترات در آب برخي از مناطق تهران، وزارت نيرو چند اقدام مهم را در دستور كار خود قرار داد. به اين ترتيب حدود 40 حلقه چاه با نيترات بالا از چرخه استفاده خارج شد كه اكنون آدرس و مكان اين چاه‌ها مشخص است.

وي از تهيه شش دستگاه پيشرفته اسمز معكوس براي تصفيه آب مناطق جنوبي استان تهران خبر داد و گفت: اين دستگاه‌ها نصب شده است و هر كدام از آنها مي‌تواند غلظت نيترات سه چاه را كاهش دهد. در مجموع با اقدامات انجام شده غلظت نيترات در شبكه تحت پوشش شركت آب و فاضلاب تهران كنترل شده و تقريبا بيش از 80 تا 90 درصد مشكل نيترات در تهران حل شده است.

ندافي با بيان اينكه مشكل غلظت نيترات در مناطقي كه تحت پوشش شبكه آب و فاضلاب تهران نيستند همچنان باقي است، افزود: به عنوان مثال اين مشكل در شهرك‌هاي اقماري و برخي مناطق روستايي استان تهران همچنان وجود دارد.

وزير بهداشت مكاتبات لازم را در اين زمينه انجام داده است. دولت نيز بودجه بسيار خوبي را براي آبرساني روستايي و فاضلاب روستايي به ويژه در روستاهاي حواشي حوزه‌هاي آبريز سد كرج و سد لتيان در نظر گرفته است. اميدواريم شركت آب و فاضلاب و وزارت نيرو بتوانند طي يكي دو سال آينده اين مشكلات را نيز به طور كامل برطرف كنند.


رييس مركز سلامت محيط و كار وزارت بهداشت در اين باره ادامه داد: براي مناطقي كه تحت پوشش شبكه آب و فاضلاب تهران نيستند دولت تصويب و ابلاغ كرده كه در صورتي كه آب محلي براي آشاميدن مناسب نباشد آب به صورت تانكري و يا به صورت آب بطري در اختيار مردم قرار گيرد تا اين مشكل به صورت اساسي حل شود.

ندافي در پايان گفت: در حال حاضر در نقاطي از تهران كه كيفيت آشاميدني نامطلوب است، آب آشاميدني مناسب با تانكر حمل مي‌شود و در اختيار مردم قرار مي‌گيرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.72732s, 18q