شيوع بيماري‌هاي آميزشي در چند سال اخير 5 برابر شده است

۱۳۸۹/۰۹/۱۳ - ۱۰:۳۹ - کد خبر: 21718
شيوع بيماري‌هاي آميزشي در چند سال اخير 5 برابر شده است
سلامت نیوز: دبير انجمن بيماري‌هاي عفوني كشور گفت: رفتارهاي پرخطر جنسي در كشور بالا رفته است و بيماري‌هاي آميزشي طي چند سال اخير در كشور 5 برابر شده است.

مينو محرز در گفت‌وگو با فارس با بيان اينكه وقتي بخواهيم تمام بيماري‌هاي آميزشي كشور را در نظر بگيريم و در بين آنها بيماري ناشي از انگل تريكومونا كه در زنان بسيار شايع است را هم شامل كنيم آمار بيماري‌هاي آميزشي در كشور بالا رفته است.

وي با بيان اينكه نبايد آمار بيماري انگل تريكومونا را روي سوزاك و سفليس حساب كنيم، يادآور شد: وقتي مي‌گوييم رفتار پرخطر جنسي در كشور بالا رفته است اين آمار هم مي‌تواند افزايش داشته باشد و مي‌توان گفت در چند سال اخير حدود 5 برابر شده است.

محرز تصريح كرد: مهمترين خطر افزايش اين بيماري‌ها انتقال آن به ساير افراد است و وقتي در زنان درمان نشود مي‌تواند نازايي، عفونت‌هاي لگن و بيماري‌هايي مانند زگيل تناسلي ايجاد كند.

محرز خاطرنشان كرد: برخي از انواع بيماري‌هاي آميزشي مي‌تواند با سرطان در زنان رابطه مستقيم داشته باشد اما بايد در نظر داشت كه اين بيماري‌ها مشكل جاني ايجاد نمي‌كند ولي موجب انتقال به ديگران مي‌شود و بايد كنترل آن هر چه زودتر صورت گيرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.6985s, 19q