مصرف مداوم چيپس و پفك كودك را دچار بي‌اشتهايي مي‌كند

۱۳۸۹/۰۹/۱۳ - ۱۱:۱۰ - کد خبر: 21722
سلامت نیوز: يک متخصص اطفال گفت: پيامدهاي ناشي از سوء تغذيه در كودكان بايد جدي گرفته شود.

دكتر سعيده ميري در گفت‌وگو با  ايسنا  افزود: تغذيه نادرست با واژه علمي سوء تغذيه صرفا به معني كمبود دريافت كالري و ريز مغذي‌هاي سالم نيست بلكه مفهوم دريافت نامناسب آن اعم از بيش مصرفي يا كم مصرفي است.

اين متخصص اطفال در ادامه گفت: از يك سو دريافت بيش از نياز مواد غذايي و از سوي ديگر نداشتن تحرك كافي نيز ضررهاي زيادي همچون چاقي در كودكان را به‌ وجود مي‌آورد.

ميري تصريح كرد: بايد فرهنگ مصرف صحيح مواد غذايي را در جامعه رواج داد و مصرف هر نوبت غذايي براي كودكان مخصوصا بايد از روي قواعد و برنامه ريزي خاص انجام شود.

به گفته وي، مصرف چيپس، پفك و برخي خوراكي‌هاي ديگر به صورت مداوم، كودك را دچار بي‌اشتهايي مي‌كند در نتيجه كودكان به خوردن غذا اشتياق كافي از خود نشان نمي‌دهند.

ميري در ادامه خاطرنشان كرد: هزينه صرف شده براي درمان و بهبود بيماريها به مراتب بيشتر از هزينه صرف شده براي اصلاح روش غذايي است.

وي بيان كرد: سرمايه گذاري براي جلوگيري از سوء تغذيه، منافع زيادي براي سطوح مختلف جامعه در بر خواهد داشت.

اين متخصص اطفال در پايان اظهار داشت: تضعيف نيروي دفاعي بدن، ضعف و سستي، كند شدن يادگيري و ذهن كودكان و ديگر بيماريهايي كه از طريق سوء تغذيه موجب شكل گيري در كودكان مي‌شود از ضررهاي اصلي و پيامدهاي ناگوار بيماري سوء تغذيه است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.89536s, 18q