زخم‌هاي ديردرمان در صورت شايع‌ترين علامت سرطان‌هاي سر و گردن است

۱۳۸۹/۰۹/۱۳ - ۱۳:۱۲ - کد خبر: 21730
سلامت نیوز: رئيس بيمارستان فوق تخصصي جراحي پلاستيك 15خرداد گفت: زخم‌هاي ديردرمان شايع‌ترين علامت سرطان‌هاي سر و صورت است و مردان بيشتر از زنان به اين نوع سرطان‌ مبتلا مي‌شوند.

عبدالجليل كلانتر هرمزي در گفت‌وگو با فارس  اظهار داشت: سرطان‌هاي سر و صورت در افرادي كه در محيط باز فعاليت مي‌كنند بيشتر شايع است كه بستگي بسياري به نوع پوست افراد نيز دارد.

وي افزود: هر چه پوست افراد حساس تر و روشن‌تر باشد احتمال بروز سرطان پوست نيز در اين نوع افراد بيشتر صورت مي‌پذيرد و هر چه پوست تيره‌تر و رنگين‌تر باشد احتمال شيوع كمتر است.

كلانتر هرمزي گفت: افرادي كه داراي پوستي ظريف و حساس هستند به جد بايد از تابش مستقيم آفتاب بر روي صورت خود جلوگيري كنند و از پوشش محافظتي مانند كلاه استفاده كنند. اين افراد بايد با مشاوره پزشك خود از كرم‌هاي مخصوص ضد آفتاب براي پيشگيري از سرطان‌هاي پوست كه جزء خانواده و شاخه‌هاي سرطان‌هاي سر و صورت محسوب مي‌شود، بهره ببرند.

وي به درمان و چگونگي معالجه‌هاي سرطان‌هاي سر و گردن اشاره و تصريح كرد: برنامه درماني براي هر فرد بستگي به عواملي از قبيل محل واقعي تومور، مرحله سرطان، سن و سلامت عمومي شخص دارد.

عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي اظهار داشت: بيمار و پزشك بايد به دقت روش‌هاي درماني سرطان‌هاي سر و گردن را مورد ملاحظه قرار دهند و بايد هر نوع درمان و چگونگي ظاهر بيمار، نحوه صحبت كردن، غذا خوردن يا تنفس بيمار كه در زمان درمان دچار تغيير مي‌شود بررسي و مورد كنترل قرار گيرد.

رئيس بيمارستان فوق تخصصي جراحي پلاستيك 15 خرداد با اشاره به اينكه هر گاه افراد به زخمي در صورت خود كه بعد از چندين هفته بهبود نيافته يا پس از بهبودي بار ديگر همان زخم ايجاد شده است بايد مشكوك شوند و به متخصص جراح مراجعه كنند، تصريح كرد: ساعت 10 صبح تا 15 بعدازظهر در فصول مختلف بايد افراد از قرار گرفتن زير نور مستقيم آفتاب جلوگيري كنند.

اين فوق تخصص جراحي پلاستيك خاطرنشان كرد: مردان به دليل حضور در محيط باز از جمله كارخانجات و فعاليت‌هاي كه مشاركت فيزيكي بيشتري در فضاهاي روباز و نور مستقيم خورشيد است بيشتر از زنان به سرطان‌هاي پوست و سر و صورت مبتلا مي‌شوند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.45115s, 18q