افزايش عمر دندان بيماران با مواد ترميمي جديد

۱۳۸۹/۰۹/۱۳ - ۱۳:۱۴ - کد خبر: 21731
سلامت نیوز: يك متخصص دندانپزشكي گفت: توليد مواد جديد ترميمي دندان در جهان و ايران باعث افزايش عمر دندانهاي ترميمي شده و آشنايي دندانپزشكان با اين مواد ضروري است.

فرناز مهدي سير در گفت‌وگو با  فارس  اظهار داشت: شناخت مواد ترميمي جديد از سوي دندانپزشكان ترميمي بسيار مي‌تواند در درمان پوسيدگي‌هاي دندان افراد تأثير‌گذار باشد و متعاقباً همان طور كه علم در حال پيشرفت است مواد ترميمي دندان نيز در حال ارتقاء است و هر ساله شاهد ورود مواد ترميمي جديد به بازار دارويي دندانپزشكي جهان و ايران هستيم.

وي با اشاره به اينكه برخي از مواد ترميمي دندانپزشكي بايد در كشور تست كلينيكي خود را سپري كند، افزود: در حال حاضر با ورود مواد ترميمي جديد دندان‌هايي كه در سال‌هاي گذشته به صورت برداشتن مقدار زيادي از دندان ترميم مي‌شد در حال حاضر به صورت بسيار محافظه‌كارانه‌تر و كم‌تهاجمي‌تر ترميم مي‌شوند و اين نوع ترميم نيز در طول عمر دندان‌ها بسيار تأثير‌گذار است.

مهدي سير با بيان اينكه مواد ترميمي دندان از جمله كامپوزيت‌ها در سال‌هاي اخير بسيار پيشرفت داشته‌اند، گفت: بسياري از درمان‌هايي كه امروزه مي‌توانيم توسط كامپوزيت انجام دهيم در گذشته تنها از طريق ترميم‌هاي پُروتز و روكش كردن دندان‌ها ميسر بود، در حالي كه امروز بسيار غيرتهاجمي‌تر مي‌توان دندان‌ها را ترميم كرد تا يك دندان پوسيده يك فرد بيمار چندين سال بيشتر طول عمر داشته باشد.

اين متخصص دندانپزشكي اظهار داشت: يك دندان را نبايد فقط از يك بُعد مورد توجه قرار داد زيرا يك دندان در محيط دهان و لثه قرار دارد كه داراي ريشه است و در مجموعه يك موجود زنده محسوب مي‌شود.

مهدي سير با بيان اينكه افراد هميشه در بهداشت دندان و دهان بايد به طور جامع به اين عضو مهم بدن توجه كنند، افزود: در اين راستا با هماهنگي‌هاي صورت پذيرفته با ديگر متخصصان در مورد دهان و دندان به يك درمان جامع در بهداشت دندان خواهيم رسيد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
زهره فعلی
لطفا اسامی درمانگاه یا بیمارستان های دولتی وخصوصی که با مواد ترمیمی جدید دندان (كامپوزيت) کار می کند را برای من ایمیل کنید. با تشکراز سایت خوبتون
0.45934s, 19q