مصرف افراطي ويتامين D خطرناك است

۱۳۸۹/۰۹/۱۳ - ۱۴:۰۲ - کد خبر: 21736
مصرف افراطي ويتامين D خطرناك است
سلامت نیوز:با وجودي كه متخصصان و پزشكان دائما به مصرف ويتامين D توصيه مي‌كنند و تاكيد دارند كه اين ويتامين براي تقويت و استحكام استخوان‌ها و نيز براي افزايش سيستم‌ ايمني بدن و مقابله با بسياري از سرطان‌ها مفيد است، اما مصرف افراطي و بيش از حد آن مي‌تواند خطرناك باشد.

به گزارش  ايسنا، گروهي از متخصصان ادعا مي‌كنند: در حالي كه بسياري از مردم براي پيشگيري از سرطان و ديگر بيماري‌هاي از مكمل‌هاي ويتامين D استفاده مي‌كنند، اما هيچ مدركي وجود ندارد كه نشان دهد اين تاثيرات ناشي از مصرف ويتامين D واقعا اتفاق مي‌افتد.

متخصصان انستيتو معروف پزشكي آمريكا در بررسي‌هاي اخير خود دريافته‌اند كه ويتامين D و كلسيم به همراه هم براي تقويت استخوان‌ها مفيد هستند، اما هيچ مدرك پزشكي قابل استنادي وجود ندارد كه ثابت كند، ويتامين D تاثير ديگري روي ساير بيماري‌ها دارد.

به گزارش شبكه خبري 22 نيوز، دكتر اليزابت برتون ـ جانسون ـ متخصص اين انستيتو مشهور، خاطرنشان كرد: در حالي كه مصرف زياد ويتامين D واقعا به بدن آسيب مي‌رساند، اما افزايش سطح آن در بدن به ندرت اتفاق مي‌افتد و تنها در صورت مصرف مكمل‌ها امكان پذير است. به علاوه خوردن منابع غذايي سرشار از اين ويتامين نگراني از عوارض مصرف مكمل‌ها و نيز كاهش ويتامين D در بدن را برطرف مي‌كند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16835s, 18q