داوطلبان هلال‌احمر به اهداي خون در ايام محرم تشويق مي‌شوند

۱۳۸۹/۰۹/۱۴ - ۱۱:۰۱ - کد خبر: 21756
سلامت نیوز: رئيس سازمان داوطلبان جمعيت هلال‌احمر از تشويق داوطلبان اين سازمان به اهداي خون در ايام محرم خبر داد.

ماشاالله پورطلوعي در گفت‌وگو با  فارس  با اشاره به ممنوع و حرام اعلام شدن قمه زني در ايام محرم كه توسط مراجع تقليد اعلام شده است، گفت: در اين راستا افراد عزادار حسيني (ع) و خيّر در سراسر كشور مي‌توانند با اهداي خون در اين امر پر ثواب و خداپسندانه كه باعث رفع نياز خون بيماران محسوب مي‌شود، شركت كنند.

وي با بيان اينكه سازمان داوطلبان جمعيت هلال‌احمر در طول چند سال اخير به طور منظم و با انعقاد تفاهمنامه متوالي با سازمان انتقال خون هر ساله گوشه‌اي از خون نياز كشور را با همكاري داوطلبان خود متقبل شده است، افزود: در اين راستا نيز هلال‌احمر تسهيلات ويژه‌اي از جمله فراخواني، شناسايي افراد داوطلب اهداي خون و افزايش پايگاه‌هاي خونگيري سيار را در برنامه‌هاي خود براي دريافت خون بيشتر براي ايام محرم اجرا مي‌كند.

پورطلوعي خاطرنشان كرد: سازمان داوطلبان جمعيت هلال‌احمر با سازمان انتقال خون كشور تفاهمنامه‌اي منعقد كرده است تا با همكاري داوطلبان اين سازمان كه بالغ بر بيش از 420 هزار نفر هستند، بتواند سالانه بخش قابل توجهي از نياز خون بيماران كشور را تأمين كند. در اين راستا نيز در 6 ماهه نخست امسال 50 هزار و 734 واحد خون سالم از طريق فراخوان‌هاي دريافت خون در مراكز استان‌ها و شعب اين جمعيت در راستاي تعامل با سازمان انتقال خون صورت پذيرفته است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.74969s, 18q