برون رفت تهران از آلودگي هوا نيازمند همکاري تمام سازمان‌ها و مردم است

۱۳۸۹/۰۹/۱۴ - ۱۲:۳۰ - کد خبر: 21762
سلامت نیوز: دبير انجمن علمي بهداشت محيط ايران با بيان اين که مسائل تهديد کننده سلامت مردم مانند آلودگي هوا شوخي بردار نيست، گفت: برون رفت تهران و شهرهاي بزرگ از آلودگي هوا نيازمند همکاري تمام آحاد جامعه است.

دکتر سيمين ناصري عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران در گفت وگو با  ايسنا  با بيان اين که مسائل بهداشت محيط فقط به آب و هوا محدود نمي‌شود، اظهار داشت: شاخص‌هاي بهداشت محيط بسيار گسترده هستند به نحوي که آلودگي‌هاي سمعي و بصري، رفتارهاي اجتماعي و حوادث جاده‌اي را نيز شامل مي‌شود.

وي افزود: برخي از اين موارد مانند آلودگي آب و هوا سريع‌تر روي سلامت انسان اثر مي‌گذارند به طوري که مديريت صحيح اين شاخص‌ها نيازمند توجه و پردازش جنبه‌هاي مختلف اين عرصه است.

دکتر ناصري گفت: برون رفت تهران و شهرهاي صنعتي از آلودگي هوا نيازمند همکاري تمام نهادها، سازمان‌ها و حتي مردم است چرا که آنها با استفاده از وسايل نقليه عمومي و پرهيز از رفت و آمدهاي غير ضروري مي‌توانند کمک کنند و اگر تمام اين افراد مطابق با قانون پيش بروند شاهد هواي پاک‌تري خواهيم بود.

وي ادامه داد: برنامه‌هاي جامع کنترل آلودگي هوا با همکاري سازمان محيط زيست تدوين شده است که وزارت بهداشت موظف به نظارت بر اجراي اين برنامه کنترلي است که قطعاٌ با اجراي دقيق آن مي‌توان از اين آلودگي خارج شد.

اين عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران اظهار داشت: مشکلات و مسائلي که با سلامت مردم به طور مستقيم در ارتباط است شوخي بردار نيست و وزارت بهداشت به جد پيگير نظارت بر برنامه‌هاي کنترل آلودگي هوا است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.14062s, 18q