وزير كشور خبرداد: ارايه گزارش آلودگي هواي تهران به دولت واتخاذ تصميمات ويژه درجلسه امشب

۱۳۸۹/۰۹/۱۴ - ۱۶:۰۳ - کد خبر: 21769
وزير كشور خبرداد: ارايه گزارش آلودگي هواي تهران به دولت واتخاذ تصميمات ويژه درجلسه امشب
سلامت نیوز: در حالي كه شاخص كيفيت هواي تهران همچنان در شرايط «هشدار» و ايستگاه آزادي در شرايط «اضطرار» است، وزير كشور با تاكيد بر اين كه طرح سراسري زوج و فرد خودروها تا اطلاع ثانوي در پايتخت ادامه مي‌يابد از ارايه گزارش ويژه‌اي به هيات دولت در خصوص وضعيت آلودگي هواي تهران خبر داد و گفت: در جلسه امشب هيات دولت تصميمات ويژه‌اي در خصوص كاهش آلودگي هواي تهران اتخاذ مي‌شود.

به گزارش  (ايسنا)، بر اساس اطلاعات رسيده از ايستگاه‌هاي سنجش آلودگي هواي شهر تهران بر ميزان غلظت كليه آلاينده‌ها ازن و ذرات معلق كمتر از 10 ميكرون افزوده و از ميزان غلظت آلاينده‌هاي منوكسيدكربن، دي اكسيد نيتروژن، دي اكسيد گوگرد و ذرات معلق كمتر از دو و نيم ميكرون كاسته شده است و بدين ترتيب ميانگين غلظت آلاينده ذرات معلق كمتر از دو و نيم ميكرون فراتر از حد مجاز بوده و شاخص كيفيت هوا هم اكنون در شرايط «هشدار» است. از سوي ديگر ايستگاه آزادي به لحاظ آلاينده منوكسيدكربن در شرايط «اضطرار» قرار دارد.

از سازمان هواشناسي كشور نيز خبر مي‌رسد كه آسمان تهران در روز دوشنبه صاف در پاره‌اي نقاط غبار آلود است كه به اين ترتيب انتظار مي‌رود شاخص كيفيت هوا در شرايط «هشدار» باقي بماند.


وزير كشور خبر داد:


ارايه گزارش ويژه‌اي به هيات دولت در خصوص وضعيت آلودگي هواي تهران


تصميمات ويژه دولت در خصوص آلودگي هوا امشب اعلام مي‌شود

به گزارش ايسنا، در اين حال مصطفي محمد نجار، وزير كشور از ارايه گزارش ويژه‌اي به هيات دولت در خصوص وضعيت آلودگي هواي تهران خبر داد و گفت: در جلسه امشب هيات دولت تصميمات ويژه‌اي در خصوص كاهش آلودگي هواي تهران اتخاذ مي‌شود.

وي در خصوص وضعيت آلودگي هواي تهران و تصميمات اتخاذ شده در اين خصوص گفت: تاكنون در كارگروه مربوطه كه در استان تهران به اين منظور تشكيل شده است اقدامات خوبي انجام شده كه از جمله اين اقدامات توصيه‌هاي ايمني، توقف فعاليت كارخانجات و طرح سراسري زوج و فرد در تهران بوده كه طي روزهاي شنبه و يكشنبه طرح تردد زوج و فرد خودروها به شدت پيگيري شده است.

وزير كشور خاطرنشان كرد: طرح زوج و فرد خودروها تا کاهش بار آلودگي همچنان ادامه خواهد يافت.

وي گفت: امروز گزارش ويژه‌اي تهيه شده كه در جلسه هيات دولت به رييس جمهوري ارائه خواهد شد.

وزير كشور خاطرنشان كرد: مدتي است بارندگي نداريم و ميزان آلايندگي بالا است و اين مسأله براي كودكان و كهنسالان و افرادي كه داراي عارضه قلبي هستند، مضر است. لذا توصيه مي‌كنم اين دسته از افراد موارد توصيه شده را رعايت كنند.

به گزارش ايسنا، وزير كشور يادآور شد: مردم كلانشهر تهران براي كمك به جان خود و ديگران حتي‌المقدور خودروهاي خود را خارج نكنند و در نقاط شلوغ رفت و آمد كم باشد و اگر لازم شد خودروها را خارج كنند به توصيه‌هاي پليس دقت كنند.

وي يادآور شد: امروز گزارش تهيه شده به رييس جمهوري ارائه مي‌شود و اگر دولت تصميم جديدي اتخاذ كند، امشب اعلام خواهد شد.

وزير كشور در پايان تصريح كرد: بايد واحدهاي آلاينده را تعطيل و رفت و آمد خودروها را كم كنيم و محدوديت‌هاي ترافيكي را قائل شويم تا اين مشكل برطرف شود.


سازمان هواشناسي كشور خبر داد:


پايداري جوي تا دوشنبه در شهرهاي صنعتي و تهران ادامه دارد


از سه‌شنبه تا حدودي از پايداري جوي در تهران كاسته مي‌شود


نوسان دمايي در كشور طي روزهاي آينده

به گزارش ايسنا، سازمان هواشناسي كشور نيز در اطلاعيه ويژه‌اي از تداوم پايداري هوا و وارونگي دما تا روز دوشنبه در شهرهاي صنعتي و پرجمعيت و افزايش چگالي آلاينده‌هاي جوي خبر داد و اعلام كرد كه در روز سه‌شنبه با كاهش پايداري هوا، چگالي آلاينده‌ها در شهرهاي صنعتي و پرجمعيت كاهش خواهد يافت.

بر اساس اين گزارش بارش پراكنده در روزهاي سه‌شنبه و چهارشنبه در استانهاي ساحلي درياي خزر نيز پيش‌بيني شده است و طي روزهاي سه‌شنبه دماي هوا در شمال غرب و سپس استانهاي حاشيه درياي خزر 3 تا 5 درجه كاهش مي‌يابد و در روز جمعه 4 تا 6 درجه در مناطق ساحلي درياي خزر دماي هوا افزايش خواهد يافت. همچنين تا سه‌شنبه دماي هوا در شمال شرق و شرق كشور 2 تا 4 درجه افزايش مي‌يابد.

بر اساس نقشه‌هاي پيش‌يابي طي دو روز آينده همچنان جوي پايدار بر روي كشور حاكم است، از اين رو طي اين مدت هواي شهرهاي صنعتي و پرجمعيت كشور غبارآلود پيش‌بيني مي‌شود. از اواخر وقت روز دوشنبه با ورود موج تراز مياني جو، ابتدا براي سواحل غربي درياي مازندران و سپس در روز سه‌شنبه براي سواحل شمالي كشور و شهرهاي شمالي آذربايجان شرقي و غربي افزايش ابر و بارش پراكنده باران پيش‌بيني مي‌شود.

با گذراين موج انتظار مي‌رود كه در روز سه‌شنبه از پايداري هوا و غلظت آلاينده‌هاي جوي در نيمه شمالي كشور تا حدودي كاسته شود.

تا روز دوشنبه افزايش دما و روزهاي سه‌شنبه و چهارشنبه كاهش دما براي سواحل شمال كشور پيش‌بيني مي‌شود. همچنين در روز دوشنبه پديده باد و گرد و خاك براي شمال سيستان و بلوچستان دور از انتظار نيست.

بدين ترتيب آسمان تهران در روز دوشنبه صاف در پاره‌اي نقاط غبارآلود و در روز سه‌شنبه صاف تا كمي ابري در پاره‌اي نقاط با غبار صبحگاهي پيش‌بيني مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.43771s, 18q