بارش باران مصنوعي از فردا در تهران

۱۳۸۹/۰۹/۱۴ - ۲۳:۲۰ - کد خبر: 21773

به گزارش سلامت نیوز محمد جواد محمدي‌زاده با بيان اين‌كه هيئت دولت تصميمي درباره تعطيلي تهران طي روزهاي آتي نگرفته است‌، گفت: با توجه به اين‌كه هواي تهران در مرز هشدار قرار دارد و ميزان آلاينده‌ها نسبت به 2 تا 3 روز گذشته كاهش يافته است همچنين با توجه به پيش‌بيني سازمان هواشناسي مبني بر وزش باد طي روزهاي آينده و ناپايداري هوا تعطيلي تهران منتفي است.

وي در ادامه گفت: بر اساس مصوبات قبلي همچنان طرح زوج و فرد تردد خودروها به منظور كاهش آلودگي در تهران اجرا مي‌شود ضمن اين‌كه همچنان تا اطلاع ثانوني ادارات دولتي نيز يك ساعت زودتر تعطيل مي‌شوند.

رئيس سازمان حفاظت محيط زيست در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس،  در ادامه افزود: قرار شد 40 درصد از كاركنان دولت از طريق دوركاري وظايف خود را انجام دهند و همه دستگاه‌ها مكلف شدند اين امر را به طور جدي دنبال كنند تا پرسنل از طريق خطوط اينترنت وظايف خود را انجام دهند.

وي همچنين با بيان اين‌كه روش‌هايي درباره كاهش آلودگي هوا در دستور كار قرار گرفته است، گفت: قرار است هواپيماهاي كوچك در اين رابطه تجهيز شوند تا از طريق آب‌پاشي بتوانند مقداري از غلظت آلاينده‌هاي هوا بكاهند.

محمدي‌زاده گفت: اين روش قرار است با توجه به هماهنگي بين وزارت جهاد كشاورزي، سازمان هواشناسي و سازمان محيط زيست از فردا اجرايي شود؛ ضمن اين‌كه در صورت بروز احتمالي مشكل اين اقدام از پس فردا اجرايي مي‌شود.

وي گفت: وزارت جهاد كشاورزي اين هواپيماها را در اختيار دارد و قرار است تعدادي از قزوين به تهران منتقل شوند؛ در حال حاضر 4 فروند در تهران آماده است و 10 هواپيما براي پاشيدن آب به صورت پودر در آسمان تهران استفاده مي‌شود.

هواپيماهاي وزارت جهاد كشاوزي تحت امر محيط زيست
--------------------------------------------------------------------

رئيس سازمان حفاظت محيط زيست تصريح كرد: بايد اين روش را تجربه كنيم؛ اين اقدام تا 2 روز انجام مي‌شود و در صورت پاسخگو بودن ادامه خواهد يافت.

محمدي‌زاده گفت: وزارت جهاد كشاورزي دستورات لازم را در اين زمينه صادر كرده تا هواپيماها تحت امر محيط زيست باشند.

وي تأكيد كرد: سياست دولت اين است كه حتي‌المقدور تعطيلي نداشته باشيم و اميدواريم با اجراي اين روش‌ها مشكل آلودگي هواي تهران حل شود.

محمدي‌زاده در مورد تعطيلي دانشگاه‌ها و مدارس در تهران نيز گفت: اين امر بسته به شرايط هر روز است؛ در صورتي كه كميته اضطرار آلودگي هواي تهران تشخيص دهد ممكن است كه مقاطعي را تعطيل كنيم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.46331s, 18q