وزارت بهداشت امكان سنجش عوارض امواج ماهواره‌اي را ندارد

۱۳۸۹/۰۹/۱۴ - ۲۳:۲۹ - کد خبر: 21775

به گزارش سلامت نیوز كاظم ندافي افزود: درباره امواج طيف الكترومغناطيس و عوارض آن بر سلامت مردم، اقداماتي را در وزارت بهداشت شروع كرده‌ايم، اكنون درباره آنتن‌هاي موبايل به جمع بندي رسيده‌ايم و ميزان اثرات و عوارض اين امواج را اندازه‌گيري كرده‌ايم.

وي گفت: نتيجه اين بررسي‌ها به صورت آيين‌نامه ايمني و بهداشت آنتن‌هاي موبايل در حال تدوين است و مراحل نهايي را طي مي‌كند، پيش نويس آن آماده شده است و به زودي ابلاغ مي‌شود اما فاز بعدي مطالعاتي ما نيز درباره امواج ماهواره‌اي است.

رئيس مركز سلامت محيط و كار وزارت بهداشت در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس،  افزود: براي بررسي، سنجش و اندازه‌گيري امواج ماهواره‌اي با محدويت‌هايي مواجه هستيم كه درصدد بر طرف كردن آن هستيم و اگر اين محدوديت‌ها بر طرف شود، كار اندازه‌گيري و سنجش عوارض اين امواج نيز آغاز مي‌شود.

وي درباره محدوديت‌هاي سنجش امواج ماهواره‌اي توضيح داد: مهمترين محدوديت ما اين است كه امكان خريد و تهيه دستگاه‌هاي سنجش امواج ماهواره‌اي را نداريم كه از طريق مختلف درصدد رفع اين محدوديت هستيم.

ندافي گفت: درباره آنتن‌هاي موبايل يا bts اندازه‌گيري‌ها به طور كامل انجام شده است و تقريباً در تمام موارد ميزان آلودگي كمتر از استاندارد ملي بوده است و نگراني زيادي نداريم اما درباره امواج ماهواره‌اي تا زماني كه اين اندازه‌گيري‌ها انجام نشود نمي‌توانيم بگوييم دقيقاً چه اثراتي دارند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.18286s, 18q