رفتار والدين در خانواده‌ عامل بروز افسردگي و پرخاشگري در كودكان است

۱۳۸۹/۰۹/۱۵ - ۱۱:۲۱ - کد خبر: 21787
 سلامت نیوز: برخلاف تصور عمومي كه گمان مي‌رود، پرخاشگري و افسردگي عامل ژنتيكي دارند،‌ اين باور روانپزشكان تاكيد كردند كه اين اختلال رفتاري اكتسابي بوده و به رفتار والدين در خانواده‌ بستگي دارد.

به گزارش ايسنا، يك گروه از روانپزشكان بين‌المللي به سرپرستي متخصصان دانشگاه اوتاگو ادعا مي‌كنند كه نقش مثبت و منفي عملكردها و رفتارهاي والدين روي بروز مشكلات بهداشت رواني در كودكان مثل افسردگي و پرخاشگري تاثيرگذار است.

اين يافته در مجله «طب روانشناسي» منتشر شده است و نشان مي‌دهد كه محيط زندگي ايجاد شده توسط والدين نقش منحصر به فردي بر روي رشد كودكان ايفا مي‌كند.

به گزارش مجله آنلاين سايكولوژي تودي، اين يافته كاربردهاي بسيار مهمي براي تمامي والدين به ويژه‌ در تربيت و پرورش كودكان خواهد داشت.

پروفسور گوردون هارولد در اين باره تاكيد كرد: به جاي اين كه رفتار كودكان را به دليل به ارث بردن ژن‌هاي عامل اختلالات رواني سرزنش كنيد، بهتر است دقت كنيد كه اين كودكان در چه محيطي زندگي مي‌كنند. با اين نگرش، بهتر مي‌توانيد به كودكان در درمان مشكلات رفتاري آن‌ها كمك كنيد.

در اين بررسي‌ها يك‌هزار خانواده‌ تحت مطالعه قرار داشتند كه كودكان بين چهار تا شش ساله داشتند. شركت كنندگان از خانواده‌هاي انگليسي و آمريكايي بودند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.81677s, 18q