آيا شما هم در معرض خطر ديابت هستيد؟

۱۳۸۹/۰۹/۱۵ - ۱۱:۴۲ - کد خبر: 21788
آيا شما هم در معرض خطر ديابت هستيد؟
سلامت  نیوز: ديابت عامل مهم مرگ و مير در بسياري از كشورهاي جهان به ويژه‌ در ايالات متحده است و به همين خاطر مردم بايد از فاكتورها و عوامل خطرزاي اين بيماري آگاه باشند و تمام تلاش خود را براي پيشگيري و درمان اين بيماري در صورت ابتلا به كار بگيريد.

به گزارش ايسنا، كالج پزشكان آمريكا در اين باره تاكيد كرد: كارشناسان توصيه مي‌كنند كه همه مردم بايد از فاكتورهاي خطرزا و علائم هشداردهنده اين بيماري آگاه باشند.

دكتر فرد راسلتون ـ رييس اين كالج آمريكايي ـ خاطرنشان كرد: ديابت يك بيماري مزمن است كه مي‌تواند عامل بروز مشكلات و بيماري‌هاي جدي‌تر مثل امراض قلبي، سكته مغزي، بالا رفتن فشار خون، نابينايي ، نارسايي‌ها و مشكلات كليوي و آسيب سيستم‌ عصبي باشد.

به گزارش هلت دي نيوز، فاكتورهاي خطرزا در بروز ديابت نوع دوم شامل سن بالاي 45 سال، سابقه خانوادگي ابتلا به ديابت، اضافه وزن، فقدان تحرك بدني، بالا بودن فشار خون و كلسترول بالا هستند.

علاوه بر اين‌ها، نژاد هم در افزايش خطر ديابت نقش دارد. براي مثال آمريكايي‌هاي آفريقايي تبار، هندي‌هاي آمريكايي تبار، آمريكايي‌هاي آسيايي تبار و اسپانيايي‌ها به مراتب بيشتر در معرض خطر ابتلا به اين بيماري قرار دارند. داشتن اطلاع كافي از اين بيماري در پيشگيري و حتي كنترل آن بسيار حائز اهميت است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.44886s, 18q