ارائه خدمات به بيماران تزريقي كشور منحصر به فرد است

۱۳۸۹/۰۹/۱۵ - ۱۱:۵۱ - کد خبر: 21794
سلامت نیوز:معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شيراز با تقدير از تلاش تمام دستگاه‌هاي مرتبط گفت: ارائه خدمات به بيماران تزريقي با هدف جلوگيري از انتقال بيماري‌هاي خوني در كشور نسبت به جهان منحصر به فرد است.

به گزارش  فارس محسن مقدمي در نشست يك روزه تبعيض بيماران مبتلا به ايدز به اهميت موضوع شناخت صحيح از اين بيماري اشاره كرد و اظهار داشت: نزديك به سه دهه از شناخت ويروس بيماري ايدز در دنيا مي‌گذرد و در طول اين مدت دانشمندان تلاش‌هاي بسياري براي جلوگيري از گسترش و درمان اين بيماري صورت داده‌اند.
مقدمي ادامه داد: ايدز نه تنها سيستم دفاعي بدن را مختل كرده بلكه به دليل فشارهاي رواني ناشي از ابتلا به اين بيماري فعاليت‌هاي فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي بيمار را نيز دگرگون و تخريب مي‌كند.
وي تصريح كرد: بيشتر مبتلايان به ويروس HIV در دوراني از زندگي خود بيمار مي‌شوند كه مي‌توانند براي كشورشان به عنوان نيروي اقتصادي و كاري مفيد باشند.
معاون سلامت دانشگاه علوم پزشكي شيراز در ادامه به تشريح برخي آمارها پرداخت و اظهار داشت: در سال 2000 ميلادي روزانه 7 هزار انسان و در هر دقيقه پنج نفر به ايدز مبتلا مي‌شدند.
مقدمي افزود: اين آمارها زماني نگران‌كننده‌تر هستند كه طبق آمارها در سال 2000 ميلادي از ميان هر پنج نفر مبتلا به ايدز يك انسان زير 15 سال مشاهده مي‌شد.
وي با بيان برخي آمارها در مورد تعداد افراد مبتلا به ويروس HIV گفت: تاكنون بالغ بر 33 ميليون فرد مبتلا به اين بيماري مهلك در دنيا شناخته شده‌اند كه از اين تعداد 1/8 ميليون نفر جان باخته‌اند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.5186s, 18q