شناسايي بيماران مبتلا به ويروس ايدز ضروري است

۱۳۸۹/۰۹/۱۵ - ۱۱:۵۳ - کد خبر: 21795
سلامت نیوز:معاون فني مركز بهداشت چهارمحال و بختياري گفت: شناسايي و مشاوره بيماران مبتلا به ايدز با هدف كاهش اين بيماري در جامعه بسيار لازم و ضروري است.

به گزارش  فارس  علي ضامن صالحي‌فرد عصر يكشنبه در همايش تازه‌هاي كنترل بيماري ايدز در اين استان با بيان اينكه اپيدمي ايدز در دنيا به صورت سه الگوي اروپايي، آفريقايي و آسيايي در دنيا وجود دارد، اظهار داشت: برهمين اساس الگوي اروپايي اغلب در مردان هم جنس باز، الگوي آفريقايي به صورت يكسان در مردان و زنان و الگوي آسيايي اغلب در معتادان تزريقي مشاهده شده است.
وي با بيان اينكه پيشگيري و كنترل بيماري ايدز در دستور كار تمام وزارتخانه‌هاي مركز بهداشت در سراسر دنيا قرار گرفته است، گفت: برهمين اساس روند كاهش بيماري ايدز ‌در دنيا بيش از 20 درصد پيش بيني شده است.
معاون فني مركز بهداشت چهارمحال و بختياري احداث و راه‌اندازي كلينيك‌هاي رفتاري در سراسر كشور را از جمله راهكارهاي تأثيرگذار در راستاي ارائه مشاوره‌هاي لازم به افراد مبتلا به ايدز دانست و افزود: كلينيك‌هاي رفتاري در سراسر كشور آماده ارائه تسهيلات مشاوره‌اي به افراد مبتلا به ايدز به منظور جلوگيري از شيوع اين بيماري در سطح جامعه است.
صالحي‌فرد با اشاره به شعار سازمان بهداشت جهاني در خصوص بيماري ايدز گفت: به صفر رساندن بروز عفونت‌هاي جديد ايدز، به صفر رساندن انگ بيماري، به صفر رساندن موارد مرگ و مير بيماران ايدزي از جمله شعارهاي اساسي سازمان بهداشت جهاني در سال‌جاري به شمار مي‌روند.
وي شناسايي و مشاوره بيماران مبتلا به بيماري ايدز را از جمله اولويت‌هاي مراكز بهداشت سراسر كشور دانست و افزود: شناسايي و مشاوره افراد مبتلا به بيماري ايدز در كاهش اين بيماري در جامعه تأثير چشمگيري را به همراه خواهد داشت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.23179s, 18q