استفاده از ژل‌هاي مصنوعي حجم دهنده باعث عفونت شديد و افتادگي پوست مي‌شود

۱۳۸۹/۰۹/۱۵ - ۱۲:۱۹ - کد خبر: 21796
سلامت نیوز:يک جراحي زيبايي با بيان اين كه بيشترين عوارض ژل‌هاي حجم دهنده مربوط به انواع مصنوعي آن است، توصيه كرد: در تزريق ژل‌هايي که حجم دهنده بافت صورت هستند از ژل‌هاي طبيعي استفاده کنيد.

دکتر محمد حسين مصباحي در گفت وگو با ن ايسنا گفت: ژل‌هاي حجم دهنده بافت صورت که اغلب براي حجيم کردن لب، گونه و پر کردن فرو رفتگي‌هاي صورت به کار مي‌رود، ممکن است عوارض خطرناکي داشته باشند که عمده اين عوارض مربوط به ژل‌هاي مصنوعي منصوب به ژل پاژ است که از ژل‌هاي قديمي محسوب مي‌شود.

وي افزود: اين ژل‌ها مي‌توانند به مرور زمان عوارضي چون عفونت شديد، از بين رفتن پوست صورت و افتادگي پوست ايجاد کنند. اين در حالي است که ژل‌هاي مناسب، ژل‌هايي هستند که از مواد طبيعي ساخته شده و پس از تزريق با بافت يکي شده جابجا نمي‌شوند و احتمال عفونت آنها کم است.

وي در ادامه تصريح کرد: ژل‌هاي طبيعي عموما اثر موقتي داشته و بسته به شرايط بدن بين 6 تا 9 ماه ماندگاري دارند و پس از آن از بين مي‌رود ضمن اين که بدن نيز به اين مواد عادت نکرده و پوست بدن دچار افتادگي نمي‌شود.

اين متخصص گوش و حلق و بيني در خصوص ژل‌هايي که به تازگي وارد بازار شده است، گفت: استفاده از اين ژل‌ها که بين 10 تا 15 سال هم ماندگاري دارند توصيه نمي‌شود چرا که هيچ عوارض مشخصي ندارد و مورد تاييد و استاندارد قرار نگرفته‌اند. بهتر است، تزريق ژل‌هاي طبيعي نيز توسط پزشک متخصص صورت گيرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.32115s, 19q