ادامه استقراراتوبوس آمبولانس‌ها درميادين تهران

۱۳۸۹/۰۹/۱۵ - ۱۲:۲۱ - کد خبر: 21797
سلامت نیوز:مديرروابط عمومي اورژانس تهران با اشاره به خدمات ارايه شده توسط اتوبوس‌ آمبولانس‌هاي مستقر در شش ميدان شهر تهران همزمان با آلودگي هواي پايتخت، گفت: روز گذشته (14 آذر ماه) 72 نفر به اين پايگاه‌هاي سيار مراجعه كرده و تحت مراقبت و درمان سرپايي قرار گرفته‌اند.

حسن عباسي در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: پس از آن كه وضعيت آلودگي هواي تهران در مرحله هشدار قرار گرفت، مرکز اورژانس تهران علاوه بر 126 پايگاه موجود که در حالت آماده باش براي ارائه خدمات درماني به شهروندان تهراني هستند به منظور تسريع در خدمت رساني اقدام به استقرار شش دستگاه اتوبوس آمبولانس در ميادين امام حسين(ع)، انقلاب، آزادي، تجريش، رسالت و امام خميني(ره) كرد.

وي گفت: اتوبوس آمبولانس‌ها در اين شش ميدان تهران ساعت 8 صبح تا 8 شب خدمات لازم را به شهروندان ارايه مي‌دهند. همچنين اين اتوبوس آمبولانس‌ها به عنوان کلينيک سيار عمل كرده و به افراد داراي مشکل تنفسي و بيماري اورژانسي، خدمات درماني رايگان ارائه مي‌كنند.

وي با اشاره به خدمات ارايه شده توسط اتوبوس‌ها آمبولانس‌هاي مستقر در شش ميدان شهر ادامه داد: به عنوان مثال از روز6 تا 9 آذر ماه 303 نفر به اين اتوبوس‌ آمبولانس‌ها مراجعه كرده و به صورت سرپايي درمان شده‌اند. استقرار اين اتوبوس‌ها در شش ميدان شهر تهران تا اطلاع ثانوي ادامه دارد.

وي همچنين توصيه كرد كه شهروندان تهراني براي مقابله با آلودگي هوا از خارج شدن بي‌مورد از منزل و سفرهاي غيرضروري درون شهري پرهيز و تا حد امكان از ماسک استفاده كنند. سالخوردگان، کودکان و زنان باردار جزو گروه‌هاي در معرض خطر بوده و لازم است در شرايط آلودگي هوا مراقبت بيشتري از خود داشته باشند.

عباسي به مبتلايان بيماري‌هاي زمينه‌اي قلبي و تنفسي توصيه كرد كه از قرار گرفتن در معرض هواي آلودگي پرهيز كنند و افزود: لازم است در شرايط هواي آلوده افراد از ورزش کردن در محيط‌هاي باز خودداري كرده و تا حد امکان از وسايل حمل ونقل عمومي استفاده كنند.

وي، سردرد، سرگيجه، سوزش چشم‌ها، سوزش مجاري تنفسي، خواب آلودگي، ضعف و بي حالي، حالت تهوع، استفراغ و تنگي نفس را از علايم مسموميت ناشي از آلودگي هوا دانست و گفت: لازم است افراد در صورت بروز علائم مسموميت به مراکز درماني مراجعه كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.48053s, 18q