مثل همه جاي دنيا بايد قوانين «هواي پاك» و «آب سالم» داشته باشيم

۱۳۸۹/۰۹/۱۵ - ۱۳:۰۹ - کد خبر: 21799
سلامت نیوز:يكي از شاخص‌هاي مهم بهداشتي در دنياي امروز پاك بودن هواست و كشور ما نيز مثل همه جاي دنيا بايد قوانين «هواي پاك» و «آب سالم» داشته باشد.

به گزارش  وب‌دا دكتر عليرضا مصداقي‌نيا معاون بهداشتي و عضو كميته تخصصي پايش هواي تهران با بيان اين مطلب گفت: البته در سطح دولت و مجلس طرح‌هاي بزرگي در اين زمينه تصويب و دردست اجراست ولي با توجه به گستردگي مقولاتي نظير آلودگي هوا در شهرهاي بزرگ، نيازمند قوانين جامع و مانع در اين زمينه هستيم.

وي با اشاره به جلسات مكرر كميته تخصصي پايش هواي تهران در وزارت بهداشت به رياست و در دفتر وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي درخصوص وضعيت فوق‌العاده آلودگي هواي پايتخت، بيان داشت؛ اقدامات در خصوص رفع آلودگي هواي تهران به سرعت و در كوتاه مدت قابل انجام نيست و بايد طرح‌هاي ملي در اين زمينه اجرا شود ولي با برنامه‌هاي كوتاه مدتي نظير كنترل روزافزون تردد خودروها مي‌توان به تلطيف شدن هواي كنوني اميدوار بود.

وي در خاتمه سخنانش مردم را بهترين و بزرگترين عامل كنترل آلودگي هوا در شرايط كنوني دانست و از آنان خواست به توصيه‌هاي لازم ترافيكي عمل كرده و براي سلامت خود و همنوعانشان رعايت اين نكات و نكات بهداشتي را جدي بگيرند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.5773s, 18q