كم كاري تيروئيد در زنان باردار احتمال سقط جنين را افزايش مي‌دهد

۱۳۸۹/۰۹/۱۵ - ۱۴:۳۳ - کد خبر: 21807
سلامت نیوز:رئيس بيمارستان شهيد اكبرآبادي گفت: كم كاري تيروئيد در زنان باردار موجب رشد ناكافي جنين مي‌شود و احتمال بروز سقط را افزايش مي‌دهد.

مريم كاشانيان در گفت‌وگو با  فارس گفت: كم كاري تيروئيد بسيار شايع است. بدون علت اتفاق مي‌افتد و مي‌تواند در طي دوران بارداري عوارضي را براي مادر باردار ايجاد كند.

وي گفت: كم كاري تيروئيد در زنان باردار موجب رشد ناكافي جنين مي‌شود و بروز سقط را افزايش مي‌دهد. پركاري تيروئيد نيز در حاملگي اثرگذار است و بايد قبل از حاملگي درمان شود.

رئيس بيمارستان شهيد اكبرآبادي افزود: داروهايي كه براي درمان پركاري تيروئيد استفاده مي‌شود، از جفت عبور مي‌كند و بر جنين تأثير گذار است ولي داروهايي كه براي درمان بيماري كم كاري تيروئيد است در طي حاملگي نيز مي‌توان استفاده كرد.

كاشانيان گفت: اگر پركاري تيروئيد قبل از بارداري درمان نشود، ممكن است تيروئيد جنين را از كار بيندازد و مشكلات عقلي را افزايش دهد و خوشبختانه بررسي‌هايي در جنين‌هاي به دنيا آمده به صورت تي اس چند روزه انجام مي‌گيرد كه تيروئيد جنين آزمايش مي‌شود و كم كاري يا پر كار بودن آن مشخص مي‌شود و درمان از همان دوران جنيني آغاز مي‌شود و از مشكلات عقلي و حركتي نوزاد كاسته مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
سعیده
بالاخره من نفهمیدم کم کاری بر بارداری تاثیر گذار یا پرکاری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
0.36737s, 20q