ترس از پزشك يا «آنفلوانزاي مردانه» سلامت مردان را تهديد مي‌كند

۱۳۸۹/۰۹/۱۶ - ۱۱:۰۵ - کد خبر: 21820
ترس از پزشك يا «آنفلوانزاي مردانه» سلامت مردان را تهديد مي‌كند
سلامت نیوز:كارشناسان علوم پزشكي و بهداشت مردان در انگليس مي‌گويند: مشكلي كه در اصطلاح «آنفلوانزاي مردانه» ناميده شده است در واقع دليل اصلي عدم مراجعه مردان به پزشك عمومي در صورت مشاهده هر گونه علائم بيماي است.

به گزارش  ايسنا، برخي از روانشناسان معتقدند كه اگر مردان در صورت بيمار شدن تصميم مي‌گيرند كه به پزشك مراجعه نكنند، اين ناشي از ترس نيست بلكه از حال و هواي بچگي نشات مي‌گيرد.


به گزارش روزنامه‌ ديلي ميل، پزشكان تاكيد مي‌كنند: مردان به محض مشاهده علائم بيماري و مشكل پزشك مثل يك ناراحتي قلبي يا هر مشكل ديگري بايد هر چه زودتر به پزشك متخصص مراجعه كنند تا از پيشرفت بيماري جلوگيري شود.

دكتر پيتر بيكرـ متخصص گردهمايي بهداشت مردان در اين باره خاطرنشان كرد: در واقع مردان درباره ناراحتي‌ها و مشكلاتشان زياد شكايت نمي‌كنند، اما مشكل اصلي اين است كه آن‌ها تمام دوران بيماري و درد كشيدن خود را در سكوت مي‌گذارنند، بدون اين كه ديگران را از نگراني‌هايشان مطلع كنند.

اين بررسي آماري نشان مي‌دهد كه 52 درصد از مردان از ترس اين كه به بيماري خاص و جدي مبتلا باشند به پزشك مراجعه نمي‌كنند. اين آمار حاصل مطالعه روي سه هزار مرد انگليسي است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.80274s, 18q