مصرف پاي كدو حلوايي، عمر شما را طولاني مي‌كند

۱۳۸۹/۰۹/۱۶ - ۱۱:۴۸ - کد خبر: 21821
مصرف پاي كدو حلوايي، عمر شما را طولاني مي‌كند
سلامت نیوز:گروهي از متخصصان تغذيه در آمريكا ادعا ‌كرده‌اند: كساني كه علاقه به خوردن پاي كدو حلوايي دارند، عمرشان طولاني‌تر مي‌شود.

به گزارش  ايسنا، اين متخصصان مي‌گويند: به نظر مي‌رسد ماده آلفا ـ كاروتن موجود در كدو حلوايي يكي از مواد طبيعي است كه اين نقش مفيد و مهم را ايفا مي‌كند. آلفا ـ‌ كاروتن در بسياري از ميوه‌هايي كه به رنگ زرد پرتقالي هستند، وجود دارد و در حفظ سلامت بدن بسيار مهم است.

علاوه بر اين، ماده ديگري به نام بيت ـ‌ كاروتن هم در كدو حلوايي وجود دارد كه زير مجموعه بتاكاروتن است و مزاياي بسيار زيادي براي سلامت بدن به ويژه‌ خاصيت ضد سرطاني دارد. اين مواد با يكديگر بدن را سالم‌تر و شاداب‌تر نگه مي‌دارند و بر طول عمر انسان مي‌افزايند.

به گزارش پايگاه اينترنتي هلت كرنيوز، گروه خاصي از متخصصان در مركز كنترل و پيشگيري امراض آمريكا اخيرا مطالعات دقيق‌تري را روي تاثيرات آلفاكاروتن روي بدن در صورت مصرف مداوم و براي يك دوره كافي طولاني، انجام داده‌اند.

آن‌ها متوجه شدند: با مصرف پاي كدو حلوايي يا همان كدو تنبل احتمال ابتلا به بسياري از بيماري‌ها به ميزان چشمگيري كاهش مي‌يابد و بر طول عمر انسان افزوده مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.23354s, 18q