اثرگذاری آمینواسیدها بر رشد عضلات متفاوت است

۱۳۹۶/۰۴/۲۵ - ۱۴:۵۶ - کد خبر: 218244
اثرگذاری آمینواسیدها بر رشد عضلات متفاوت است

سلامت نیوز: محققان دانشگاه استیرلینگ با همکاری دانشگاه‌های بیرمنگهام و اگزتر دریافتند مصرف مکمل‌های عضله‌ساز موسوم به آمینو اسیدهای شاخه‌دار (BCAA)، به تنهایی تاثیر چندانی بر ساخت عضلات ندارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ، بر اساس این تحقیقات با وجود این که مصرف آمینو اسیدهای شاخه دار در کنار تمرین بدنسازی، رشد عضلات را تسریع می‌کند، لازم است در کنار آن‌ها از مکمل‌های دیگری نیز استفاده شود.


به گزارش ساینس دیلی،علاوه بر این محققان نحوه اثرگذاری این مکمل‌ها را بر ساختارهای درونی عضلات و چگونگی رشد آن‌ها را در اثر مصرف مکمل بررسی کردند و دریافتند مصرف نوشیدنی‌های حاوی BCAA سیستم‌های تولید عضلات را در بدن تحریک می‌کند.


این سیستم‌ها فاقد آمینو اسیدهای لازم برای پشتیبانی از رشد حداکثری عضلات هستند. در واقع آمینو اسیدها مواد اولیه ساخت پروتئین‌ها در بدن هستند و بخش مهمی از برنامه غذایی لازم برای رشد عضلات ورزشکاران را تشکیل می‌دهند. البته بر خلاف تصور عمومی و رویه متداول ورزشکاران در برنامه‌های افزایش وزن و حجم عضلانی، مصرف آمینو اسیدهای شاخه‌دار به تنهایی برای رشد حداکثری عضلات کافی نیست و دریافت انواع دیگری از آمینو اسیدها برای رشد حداکثری عضلات ضروری است.نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.44233s, 19q