كنترل قاچاق كالاهاي پزشكي ادامه مي‌يابد

۱۳۸۹/۰۹/۱۶ - ۱۱:۲۰ - کد خبر: 21834
سلامت نیوز: قائم مقام رئيس دانشگاه علوم پزشكي شيراز با تأكيد بر لزوم نظارت بر روند توزيع كالاهاي پزشكي استاندارد گفت: دستگاه‌هاي نظارتي روند كنترل كالاي قاچاق پزشكي را ادامه مي‌دهند.

به گزارش  فارس  محمدرضا فتاحي در همايش مبارزه با كالاي قاچاق تجهيزات پزشكي با انتقاد از حضور برخي افراد سودجو در بازار تجهيزات پزشكي اظهار داشت: بايد به وضعيت كنوني در بازار و توزيع كالاي پزشكي رسيدگي شود و ساماندهي لازم در اين زمينه صورت پذيرد.
فتاحي به نقش دستگاه‌هاي نظارتي بر جلوگيري از توزيع كالاهاي قاچاق پزشكي اشاره كرد و بيان داشت: وظيفه دستگاه‌هاي نظارتي در مورد وضعيت توزيع كالاهاي پزشكي در جامعه بسيار خطير است كه بايد برنامه‌ريزي و ساماندهي در مورد آن صورت پذيرد.
وي ادامه داد: موضوع سلامت در جامعه حساسيت و اهميت خاصي دارد به طوري كه يكي از وظايف اصلي دولت‌ها را تشكيل مي‌دهد.
عضو هيئت علمي دانشگاه شيراز افزود: استفاده برنامه‌ريزي شده از خدمات پزشكي در توسعه نظام سلامت كشور نقش ويژه‌اي دارد چراكه اگر بتوانيم خدمات مطلوبي را ارائه دهيم شاهد بروز اتفاقات مطلوب در كشور مي‌شويم.
فتاحي تصريح كرد: بايد كنترل كالاي قاچاق با روش صحيح صورت پذيرد و دستگاه‌هاي نظارتي نيز به بهترين شكل ممكن وظايف خود را در اين مورد انجام دهند كه اين امر آگاهي لازم را مي‌طلبد.
وي ابراز داشت: دانشگاه‌هاي علوم پزشكي وظيفه قانوني دارند تا موضوع امكانات بهداشتي و سلامت جامعه را مورد پيگيري جدي قرار دهند كه خوشبختانه دانشگاه علوم پزشكي شيراز در اين مورد وظايف خود را با جديت پيگيري مي‌كند.
قائم مقام دانشگاه علوم پزشكي شيراز به پيشرفت غيرقابل انكار تجهيزات پزشكي اشاره كرد و گفت: دستگاه‌هاي پزشكي آنچنان پيشرفته شده كه تمام خدمات ارائه شده از سوي مراكز درماني شناسانامه دارد و مشخص است، به طوري كه مي‌توان مطلوبيت خدمات ارائه شده به بيماران را از اين راه به خوبي تشخيص داد.
فتاحي در پايان بر لزوم كنترل دقيق و صحيح كيفيت دستگاه‌ها و تجهيزات پزشكي تأكيد كرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.11856s, 18q