امینی فرد:

واردات خون انسان به کشور واقعیت ندارد

۱۳۹۶/۰۴/۲۶ - ۱۵:۴۳ - کد خبر: 218355
واردات خون انسان به کشور واقعیت ندارد

سلامت نیوز:عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: واردات کامل خون در کشور صورت نمی گیرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت،محمدنعیم امینی فرد ، درباره برخی اظهارنظرها نسبت به واردات خون انسان از برخی کشورها، افزود: واقعیت آن است که در کشور خون کامل وارد نمی شود و عمدتا شاهد واردات فاکتورهای خونی به کشور هستیم.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به اینکه فاکتورهای خونی کمتر مورد استفاده قرار می گیرد لذا به جهت نبود صرفه اقتصادی، تولید انبوه در این زمینه نداشته و آن را از کشورهای دیگر وارد می کنیم.

وی با بیان اینکه عمدتا فرآورده های خونی مانند فاکتورهای انعقادی وارد کشور می شود، تاکید کرد: این موضوع به منزله واردات کامل خون نیست و تنها فاکتورهای خونی است که برای تهیه برخی داروها مورد استفاده قرار می گیرد و از کشورهای دیگر وارد می شود.

امینی فرد با تاکید بر اینکه سازمان انتقال خون از تجهیزات خوبی برای استفاده از تکنولوژی ها برخوردار است، افزود: با تجهیز سازمان انتقال خون و به روز کردن تکنولوژی های جدید توانستیم گام های موثری در این زمینه برداریم که البته بازهم می توان از این ظرفیت برای صادرات محصولات خود به کشورهای منطقه استفاده کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: امروزه توانایی و امکان صادرات فاکتورهای انعقادی خون را به کشورهای منطقه داریم ضمن آنکه بسیاری از آزمایش های تخصصی نیز در سازمان انتقال خون صورت می گیرد که این خود نیز در منطقه نیز جزو آزمایشگاه های برتر به شمار می رود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.29619s, 18q