فرار مالیاتی ۶۰۰ میلیاردی پزشکان ‌

۱۳۹۶/۰۴/۲۶ - ۱۶:۳۲ - کد خبر: 218383
فرار مالیاتی ۶۰۰ میلیاردی پزشکان ‌

سلامت نیوز: انتشار فیلمی از اظهارات رئیس سازمان مالیاتی کل کشور درباره فرار مالیاتی پزشکان، در روزهای اخیر جنجال‌ساز شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از همشهری آنلاین، سيدكامل تقوي‌ن‍ژاد در برنامه گفت‌وگوي ويژه خبري، سهم پزشكان از فرار مالياتي را نزديك به 600ميليارد تومان عنوان كرد. او با بيان اينكه برآورد شده كل ماليات پزشكان چيزي در حدود 800 ميليارد تومان باشد اعلام كرد كه پزشكان تنها 200ميليارد تومان ماليات مي‌دهند. تقوي نژاد همچنين از همكاري بيشتر پزشكان غيرتهراني خبر داد. اين اظهارات رئيس‌كل با واكنش پزشكان در فضاي مجازي روبه‌رو شده است. محمدنعيم اميني فرد عضو كميسيون بهداشت نيز با اشاره به اين واكنش‌ها گفت: «با فرار مالياتي پزشكان به‌نحوي كه امروزه در جامعه مطرح شده موافق نيستم.»

وي با بالاتر دانستن ميزان ماليات پرداختي پزشكان نسبت به ماليات جواهرفروشان گفت: ناگفته نماند كه برخي از پزشكان نيز فرار مالياتي دارند اما بايد براي برون رفت از اين مشكل سيستم‌هاي هوشمندي طراحي و از طريق آن بتوان از فرار مالياتي جلوگيري كرد. از سوي ديگر در پيش بودن انتخابات نظام پزشكي و فعاليت‌هاي نامزدهاي اين انتخابات صنفي باعث شده تا برخي از نامزدها به اين ماجرا واكنش نشان داده و وعده‌هاي عجيب و غريبي بدهند؛ از كاستن ماليات پزشكان تا حذف ماليات پزشكان شاغل در مناطق محروم!


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.53166s, 18q