كاهش ترميم‌هاي تهاجمي و عصب كشي دندان‌ها در دندانپزشكي كشور

۱۳۸۹/۰۹/۱۶ - ۱۱:۳۸ - کد خبر: 21844
سلامت نیوز:يك متخصص دندانپزشكي گفت: با پيشرفت‌هاي تكنيكي و توليدات مواد جديد ترميم‌هاي تهاجمي و عصب كشي دندان‌ها در دندانپزشكي كشور كاسته مي‌شود.

سعيد نعمتي در گفت‌وگو با  فارس  اظهار داشت: امروزه با پيشرفت‌هاي مواد ترميمي و پژوهش‌هاي بسيار در زمينه درمان‌هاي دندانپزشكي، ترميم‌هاي تهاجمي كمتري بر روي دندان‌هاي بيماران صورت مي‌پذيرد و به واقع با استفاده از مواد جديد و متعاقبأ بهره‌گيري دندانپزشكان از تكنيك‌هاي پيشرفته ترميم دندان‌ها از طريق عصب كشي كاسته مي‌شود.

وي با بيان اينكه درمان‌هاي كم تهاجمي بر روي دندان‌هاي بيماران باعث افزايش طول عمر و سالم ماندن بيشتر دندان‌ها مي‌شود، افزود: دندان‌هاي كنوني بيماران امروزه با بهره‌گيري از درمان‌هاي جديد به نسبت گذشته بسيار كمتر به ترميم تكراري احتياج پيدا مي‌كند.

نعمتي با اشاره به اينكه در گذشته دندانپزشك بايد فضاي بسياري از قسمت‌هاي دندان سالم را مي‌تراشيد تا قسمت معيوب و پوسيده را ترميم مي‌كرد، گفت: 10 تا 15 سال گذشته دندانپزشك بايد بسياري از قسمت‌هاي دندان سالم را به دليل چسبيده شدن مواد و به اصطلاح "باند شدن " با روش مكانيكي سخت تراش درست مي‌كرد كه در حال حاضر اين نوع روش‌ها در حال منسوخ شدن است.

اين متخصص دندانپزشكي اظهار داشت: دندانپزشكان كشورمان بر اساس تحقيقات و پ‍‍ژوهش‌هاي بسياري كه در دانشكده‌هاي دندانپزشكي صورت مي‌دهند به دستاوردهاي چشمگيري در راستاي بازسازي و درمان دندان‌هاي بيماران كشور دست يافته‌اند كه مصداق بارز آن موفقيت متخصصين دندانپزشكي ايران در سمينارهاي بين‌المللي است.

نعمتي خاطرنشان كرد: تداوم زيبايي و دوام دندان‌ها 2 مولفه مشترك است كه با درمان‌هاي امروزي كه دندانپزشكان كشورمان با مهارت نيز انجام مي‌دهند، اين امر محقق شده است

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.33237s, 18q