تجهيز اكثر بيمارستان‌هاي اصفهان به سيستم‌هاي زباله‌سوز

۱۳۸۹/۰۹/۱۶ - ۱۱:۴۰ - کد خبر: 21845
سلامت نیوز: مديركل حفاظت محيط زيست استان اصفهان گفت: اكثر بيمارستان‌هاي اين استان به سيستم‌هاي زباله‌سوز مجهز شده است.

احمدرضا لاهيجان‌زاده در گفت‌وگو با  فارس  با بيان اينكه موضوع دفن زباله‌هاي بيمارستاني از سال گذشته در دستور كار كارگروه پسماند استان اصفهان قرار گرفته است، اظهار داشت: موضوع دفن زباله‌هاي بيمارستاني از سال گذشته در دستور كار اين كارگروه قرار گرفت و در دور سوم سفرهاي استاني هيئت دولت به استان‌ اصفهان، مصوب شد كه بودجه‌اي صرف مديريت پسماندهاي پزشكي در اين استان شود.

وي ادامه داد: پس از مصوبه دولت، براي خريد و نصب دستگاه‌هاي "اتوكلاو " و " هيدروكلاو " اعتباري در اختيار دانشگاه علوم پزشكي اصفهان قرار گرفت كه در ابتداي سال، چهار بيمارستان بزرگ و اصلي اين استان به اين سيستم‌ها مجهز و 18 دستگاه ديگر نيز حدود يك ماه پيش خريداري شد.

مديركل حفاظت محيط زيست استان اصفهان در ادامه با اشاره به اينكه اختلاف نظر كوچكي كه در گذشته بين وزارت بهداشت و اداره حفاظت محيط زيست استان اصفهان وجود داشت، هم‌اكنون برطرف شده است، اضافه كرد: اين اختلاف نظر در خصوص انتخاب نوع سيستم زباله‌سوز بود كه در حال حاضر با انتخاب سيستم‌هاي "اتوكلاو " و " هيدروكلاو " اين اختلاف نظر بر طرف شده است.

وي در پايان گفت: اكثر بيمارستان‌هاي استان در شهرهاي "شاهين‌شهر "، "خميني‌شهر " و "مباركه " نيز به سيستم‌هاي زباله‌سوز مجهز شده است كه تعدادي از اين سيستم‌ها، نصب و تعداد ديگري نيز در حال نصب است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.32481s, 18q