3 ساعت خواب در شبانه روز براي سالمندان كافي است

۱۳۸۹/۰۹/۱۶ - ۱۱:۴۶ - کد خبر: 21847
سلامت نیوز:يك كارشناس سالمندان گفت: هر فرد بالاي 50 سال مي‌تواند با داشتن 3 ساعت خواب عميق در روز از سلامت مطلوبي برخوردار باشد.

شهين شهبازي در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: جوانان، نوجوانان و در نهايت كودكان به فراخور سن احتياج به مدت زمان بيشتري براي خواب جهت سلامتي جسمي و روحي دارند كه متعاقباً خواب مناسب اين افراد در حدود 8 تا 10 ساعت در گردش است.

وي افزود: افراد بعد از عبور از سن 35 سال دچار كاهش خواب نسبت به گذشته مي‌شوند كه در وهله نخست گمان مي‌برند كه دچار بيمار شده‌اند ولي اين كمبود خواب به دليل افزايش سن امري طبيعي است و با افزايش سن، خواب افراد به خصوص سالمندان نيز كاهش مي‌يابد.

شهبازي اظهار داشت: يك سالمند بالاي 50 سال با 3 ساعت خواب عميق مي‌تواند سلامتي جسمي و روحي خود را تضمين كند و با اين مدت خواب، انرژي 24 ساعت فعاليت روزمره خود را به دست آورد.

اين كارشناس سالمندان تصريح كرد: يك فرد سالمند بايد از بيكاري به جِد پرهيز كند و حتي المقدور روزانه 2 تا 3 ساعت فعاليت‌بدني مانند شغل سابق خود را انجام دهد و از حضور دائمي در منزل خودداري كند.

شهبازي خاطرنشان كرد: سالمندان بيشتر از گذشته به محيط هاي اجتماعي احتياج دارند. دوري از اجتماع بسيار براي سالمندان خطرناك است و انزوا از جمله عوامل از كارافتادگي و بيماري‌هاي روحي و رواني سالمند محسوب مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.06393s, 19q