جراحان بي‌جهت به مردم قول زيبايي بيني ندهند

۱۳۸۹/۰۹/۱۶ - ۱۲:۲۷ - کد خبر: 21857
سلامت نیوز:عضو انجمن گوش گلو و بيني ايران گفت: پزشك نبايد بدون جهت به بيمار قول زيبايي بيني پس از جراحي بدهد زيرا اين كار مي‌تواند عواقب ناگواري در آينده داشته باشد.

ابراهيم رزم‌پا در گفت‌وگو با  فارس اظهارداشت: چهره شخص حالت و تعلق فاميلي و نژادي را به تصوير مي‌كشد و معرف شخصيت فردي است و بيني به عنوان يكي از اعضاي صورت به جزء عمل فيزيولوژيك مهم خود نقش بسيار اساسي در زيبايي و جذابيت آن دارد.

وي درباره عوارض عمل جراحي زيبايي بيني تصريح كرد: با درنظرگرفتن وفور اين گونه اعمال جراحي كه يكي از بيشترين عمل‌هاي جراحي انتخابي را تشكيل مي‌دهد بايد بيماران نسبت به انتخاب پزشك متخصص دقت بالايي به خرج دهند.

رزم‌پا گفت: بيني از نظر آناتومي داراي 9 قسمت ساختماني است كه از پنج قسمت در ظاهر و 4 عدد دو قسمت مثلث نرم و دو قسمت ديواره‌هاي طرفي كه نسبت به واردكردن صدمه به هر يك از اين قسمت‌ها عوارضي ايجاد خواهد شد تشكيل شده است.

وي اضافه كرد: تغيير شكل نوك بيني، تغيير شكل كالوملا، نقائص مربوط به پيراميد بيني، عوارض ناشي از استوتومي طرفي و وسطي و غضروفهاي بالاي طرفي و پايني طرفي بيني، عوارض ناشي از رينوپلاستي خارجي يا جراحي باز، عوارض عمومي از قبيل خونريزي، عفونت و عوارض متابوليسم و عوارض فونكسيونل از قبيل اختلال در حس بويايي يا انسداد راه‌هاي هوايي از عوارض مهم اين جراحي‌ها است.

عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران ادامه داد: براي اين عمل جراحي انتخابي بيني بررسي و معاينات باليني، پاراكلينيكي، مصاحبه با بيمار و تشريح‌كردن هر گونه پيش‌آمد غيرمترقبه و روشن‌كردن ذهن مراجعه‌كننده كه از نظز زيبايي تن به اين عمل انتخابي مي‌دهد چه از نظر نحوه بيهوشي و چه پيامد عوارض جراحي ضروري است.

وي خاطرنشان كرد: نواقص مادرزادي و تروماتيك به علت صدمات شديدي كه بيمار در موقع مراجعه دارد با عمل كاسمتيك بيني فرق مي‌كند زيرا در اين گونه موارد بيمار توقع زيبا شدن ندارد و بهتر كردن وضع نا خوشايند بيمار او و جراح را خوشحال خواهد كرد. بدون جهت به بيمار قول زيبايي دادن چه بسا عواقب ناگواري در آينده خواهد داشت بايد گفت كه بهبودي تنها به چاقو و مغز جراح وابسته نيست و عوامل متعدد ديگري در اين زمينه هست كه بيش از همه به خود بيمار بستگي دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.65053s, 18q