سرطان پوست در افراد داراي پوست روشن بيشتر رخ مي‌هد

۱۳۸۹/۰۹/۱۶ - ۱۲:۳۲ - کد خبر: 21859
سلامت نیوز:يك متخصص پوست و مو گفت: سرطان پوست در افرادي كه پوست روشن دارند و كساني كه سابقه راديوتراپي داشته‌اند، بيشتر بروز پيدا مي‌كند.

مجتبي اميري در گفت‌وگو با  فارس افزود: سرطان رشد افسار گسيخته و كنترل نشده يك نوع سلول از بدن است.

وي گفت: اين رشد بدون كنترل همچنان ادامه پيدا مي‌كند و اگر درمان به موقع صورت نگيرد در سراسر بدن گسترش پيدا مي‌كند و از آنجايي كه پوست مجموعه‌اي از انواع سلول‌هاست انتظار مي‌رود كه انواع سرطان‌ها در آن به وجود آيد.

اين متخصص پوست و مو افزود: در كشورهاي صنعتي به دنبال تغييرات در شدت نور خورشيد، تغييرات در لايه ازن، تغيير در سبك زندگي و پوشش لباس‌ها، بيش از گذشته بدن در تماس مستقيم با آفتاب قرار دارد كه موجب شده بروز سرطان پوست افزايش پيدا كرده است.

اميري گفت: سرطان پوست از نوع ملانون جزء يكي از سرطان‌هاي شايع در بدن محسوب مي‌شود. سرطان سلول بيضال نوع ديگر سرطان پوست است كه بيشتر در كساني رخ مي‌دهد كه پوست روشن دارند، در تماس بيشتر با نور آفتاب قرار دارند يا سابقه راديوتراپي داشته‌اند.

وي اضافه كرد: در نواحي سر و صورت كه تماس بيشتري با نور خورشيد دارند بروز سرطان بيشتر رخ مي‌دهد و اين نوع سرطان به صورت برجستگي‌هاي همرنگ بر روي پوست بروز پيدا مي‌كند و اگر به موقع درمان نشود زخمي مي‌‌شود و گسترش پيدا مي‌كند.

اين متخصص پوست و مو افزود: اگر اين نوع سرطان پوست در مراحل اوليه به موقع تشخيص داده شود با جراحي به طور كل از بين مي‌رود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.40783s, 19q