طرح زوج و فرد بهتر از تعطيل كردن جواب داده است

۱۳۸۹/۰۹/۱۶ - ۱۴:۱۴ - کد خبر: 21866
سلامت نیوز:كارشناس محيط زيست و تغييرات آب و هوا گفت: طرح زوج و فرد بهتر از تعطيل كردن جواب داده است و در صورت تصميم به تعطيل، دولت بايد از قبل اطلاع دهد تا مردم براي بيرون رفتن از شهر برنامه‌ريزي كنند.

محمد صادق احدي در گفت‌‌وگو با  فارس، با تأكيد بر اينكه طرح زوج و فرد در تهران به نسبت تعطيلي بهتر جواب داده است،‌ گفت: تعطيل يك ساعت زودتر ادارات نيز اثرگذار نبوده است چرا كه برخي از افراد بدون توجه به علت تعطيلي پس از برگشت به خانه دوباره براي كارهاي غير ضروري با خودرو شخصي در سطح شهر مي‌پردازند كه اين امر باعث افزايش ترافيك مي‌شود.

اين كارشناس حوزه برنامه‌ريزي انرژي، محيط زيست و تغييرات آب‌وهوايي درباره استفاده از تعطيل كردن براي كاهش تردد خودروها و جلوگيري از افزايش آلودگي هوا، گفت: بدون شك تعطيل يك‌روزه نمي‌تواند در كاهش آلودگي هوا مؤثر باشد.

مراكز تجاري در روزهاي تعطيل به دليل آلودگي هوا باز هستند
-------------------------------------------------------------------------

وي افزود: با تعطيل كردن شايد حجم برخي فعاليت‌ها كم شود اما ساير بخش‌ها مانند بازار يا مراكز تجاري باز هستند و به فعاليتشان ادامه مي‌دهند.

اين كارشناس حوزه برنامه‌ريزي انرژي، محيط زيست و تغييرات آب‌وهوايي اظهار داشت: بايد پيش از تعطيل كردن گروه‌هاي هدف در تعطيلي را مشخص كنيم.

وي افزود: البته بايد پس از تعطيلي بررسي كنيم كه چه ميزان ترددها كاهش داشته يا آلودگي هوا را افزايش نداده است.

تعطيلي يك روزه فايده ندارد
---------------------------------------

احدي بيان كرد: اگر گروه‌هاي هدف و گروه‌هايي كه ترددشان در شهر بيشتر است مشخص شوند مي‌توان با برنامه‌ريزي دقيق با تعطيل كردن از تردد اين گروه در شهر خودداري كرد ضمن اينكه از اين طريق نياز نيست همه بخش‌ها را تعطيل كنيم.

وي گفت: تعطيل چند روزه اثر بيشتري نسبت به تعطيل يك‌روزه دارد؛ چرا كه مردم فرصت بيشتري دارند تا براي سپري كردن تعطيلات به خارج از شهر سفر كنند.


كارشناس حوزه برنامه‌ريزي انرژي، محيط زيست و تغييرات آب‌وهوايي متذكر شد: در صورتي كه دولت قصد دارد تعطيل اعلام كند بهتر است از چند روز قبل اين مسئله را اطلاع‌رساني كند تا مردم براي برنامه‌ريزي درباره سفر فرصت داشته باشند.

وي افزود: برخي شهروندان در روزهايي كه به دليل آلودگي هوا تعطيل شده به همراه خانواده با خودرو شخصي براي گشت و گذار به داخل شهر مي‌آيند، در اين صورت تعطيلي‌ها بي‌تأثير خواهند بود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.96699s, 18q