ضرورت استفاده از ضد آفتاب

۱۳۸۹/۰۹/۱۶ - ۱۵:۰۳ - کد خبر: 21875
ضرورت استفاده از ضد آفتاب
به گزارش سلامت نیوز مصرف روزانه ضد آفتاب شما را در برابر ملانوم محافظت می کند.
مطالعات جدید نشان می دهد که استفاده از کرم های ضد  آفتاب به صورت روزانه و در نواحی سر و گردن و بازوها و دستها احتمال ابتلا به ملانوم را تا نصف کاهش می دهد.
 پژوهشگران استرالیایی بیش از 1600 نفر را به دو دسته تقسیم کردند. یک گروه با به کار بردن کرم های ضد آفتاب روزانه در نواحی سر و گردن و دست و پا به مدت 5 سال بین سالهای 1992 تا 1996 و دیگر گروه فقط استفاده معمولی از ضد آفتاب می کردند. در طی این دوره فقط 11 نفر از 22 نفر دچار این بیماری پوستی شدند.
دکتر هوارد کافمن مدیر مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه راش در شیکاگو و متخصص ملانوم می گوید: متغیرهای زیادی در احتمال ابتلا به این بیماری دخیل است.مثلا اخیرا زمانی که افراد در معرض مستقیم نور آفتاب قرار می گیرند بسیار کمتر است ، اما آنچه که مسلم است استفاده از ضد آفتاب تاثیر شگرفی بر کاهش خطر ابتلا به ملانوم دارد.تنها 5٪ از عامل مرگ و میر سرطانهای پوستی ملانوم است.
این مطالعات نشان می دهد اشعه ماورا بنفش به شدت به ملانوم مرتبط است و کرم های ضد آفتاب نقش موثری در پیشگیری از این بیماری را دارد.
لازم به ذکر است که ملانوم یک نوع سرطان پوست است که به سایر نواحی بدن و عمدتا گره های لنفاوی ریه ها و دستگاههای عصبی مرکزی گسترش می یابد و برای پیشگیری از آن باید تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب اجتناب کرد یا از کلاه هایی با لبه های پهن استفاده کنند و در تمام مواقع ضد آفتاب فراموش نشود.
گروه ترجمه سلامت نیوز - ریحانه علیان
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.48585s, 19q