بدهي بيمه‌ها به مراكز درماني تا نيمه اول دي پرداخت مي‌شود

۱۳۸۹/۰۹/۱۷ - ۱۰:۳۳ - کد خبر: 21886
سلامت نیوز:رئيس صندوق تامين اجتماعي گفت: بدهي بيمه‌ها مربوط به ماه‌هاي شهريور و مهر امسال تا نيمه اول ماه آينده پرداخت مي‌شود.

به گزارش  فارس رحمت‌الله حافظي امروز در چهاردهمين كنگره طب فيزيكي توانبخشي و الكترودياگنوز كه در تالار امام خميني دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي برگزار شد افزود: تعداد متخصصان طب فيزيكي نيازهاي بيماران را در سطح كشور تأمين نمي‌كند.

وي گفت: پيشرفت‌هاي زيادي در زمينه تربيت متخصصان در اين زمينه شده است البته در سال 72 رشته طب فيزيكي و توانبخشي ناشناخته بود و فقط در يك دانشگاه در كشور تدريس مي‌شد كه دانشگاه شيراز بود.

رئيس صندوق تأمين اجتماعي افزود: تخت بستري براي بيماران دچار ناراحتي‌هاي فيزيكي وجود نداشت اما در حال حاضر چند دانشگاه علوم پزشكي در اين زمينه فعاليت مي‌كنند. در اين كنگره تبادل تجربيات و هم‌افزايي علمي متخصصان برقرار مي‌شود و موجب تعامل متخصصان طب فيزيكي با ساير حرفه‌هاي پزشكي مي‌شود

حافظي گفت: تأمين اجتماعي در 3 حوزه درمان، بيمه‌گري و اقتصادي فعاليت مي‌كند. در حوزه اقتصادي بالغ بر 340 شركت اهم از شركت‌هاي مربوط به راه و صنعت كار مي‌كنند. در حوزه بيمه‌گري اين سازمان 430 شعبه در كشور دارد و از طريق دريافت حق بيمه فعاليت مي‌كند.

رئيس صندوق تامين اجتماعي افزود: در حوزه درمان نيز 70 بيمارستان در سراسر كشور و 350 مركز بهداشت و درمان و پاراكلينيك ملكي سازمان در اختيار دارد. 800 بيمارستان دولتي طرف قرارداد اين صندوق هستند و حدود 46 هزار موسسه، پزشك، داروخانه و آزمايشگاه با اين صندوق همكاري مي‌كنند.

وي گفت در نيمسال اول امسال در حوزه بيمه‌گري ورودي اين سازمان به طور متوسط 900 تا 950 ميليارد تومان در ماه بود در حالي كه هزينه‌هايي كه بايد پرداخت مي‌شد به حدود 1300 ميليارد تومان مي‌رسيد كه بخشي از آن به صورت مستقيم و غيرمستقيم به بخش ديگر مربوط مي‌شد. بخش ديگر مربوط به حقوق بازنشستگي يك ميليون و 500 هزار نفر بازنشسته است كه بايد پرداخت مي‌شد.

وي اضافه كرد: بنابراين بايد اين موازنه منفي شكسته مي‌شد. در اين زمينه اقدامات مناسبي انجام شده است كه طي 2 ماه گذشته اين ميزان در زمينه درمان ماهانه هزار و 100 ميليارد تومان افزايش يافته است و توانسته‌ايم بدهي‌هاي خود را به پزشكان، دندانپزشكان و داروخانه‌ها تسويه كنيم.

حافظي گفت: بدهي‌‌هاي بيمه‌ها به دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور را در قانون بودجه 89 قرار داده‌ايم و بدهي‌هاي مربوط به ماه‌هاي شهريور و مهر به پزشكان، دندانپزشكان و داروخانه‌ها در نيمه اول ماه آينده پرداخت مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1915s, 18q