چهارمين كنگره كولوپروكتولوژي ايران در شيراز آغاز به كار كرد

۱۳۸۹/۰۹/۱۷ - ۱۱:۲۵ - کد خبر: 21891
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي شيراز رييس اين دانشگاه در دومين روز كنگره كولوپروكتولوژي ايران در آيين گشايش رسمي كنگره ، گفت : بيماريهاي روده بزرگ از مشكلات شايع دستگاه گوارش و بيماريهاي گوارشي است.
دكتر محمد هادي ايمانيه افزود : سن بالا ، مصرف داروها و برخي جراحي ها موجب افزايش ابتلا به بيماريهاي روده بزرگ مي شود.
وي اظهار داشت : ايجاد رشته فلوشيپ در زمينه بيماريهاي روده بزرگ در دانشگاه علوم پزشكي شيراز موجب شده كه امكانات و خدمات بهتري براي بيماران اين گروه ايجاد شود.
دكتر ايمانيه گفت : كيفيت ارايه خدمات به بيماران دچار مشكلات روده بزرگ بايد با همكاري ساير رشته ها ارتقا يابد. وي با اشاره به اينكه سرمايه گذاريهاي خوبي در اين زمينه انجام شده ، افزود : بايد در آينده به اين سمت پيش رويم كه با استفاده از تكنولوژي و سرمايه گذاري هاي بيشتر از بروز بيماريهاي حاد و سرطانهاي روده بزرگ پيشگيري كنيم.
دكتر ايمانيه اظهار داشت : چهارمين كنگره كولوپروكتولوژي ايران با حضور دانشگاههاي علوم پزشكي كشور و متخصصان اين رشته در حال برگزاري است كه اميدواريم موجب پيشرفت در ايجاد مقدمات سخت و نرم افزاري براي پيشرفت در زمينه پيشگيري و درمان بيماريهاي روده بزرگ شود.
گفتني است در گذشته اين كنگره با عنوان كولوپروكتولوژي شيراز برگزار مي شد كه امسال با كنگره تهران ادغام شده و پس از اين تحت عنوان كنگره كولوپروكتولوژي ايران بصورت يكسال درميان در تهران و شيراز برگزار مي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.34741s, 19q