علل و عوامل زايمان زودرس و پارگي زودرس پرده‌هاي جنيني بررسي مي‌شود

۱۳۸۹/۰۹/۱۷ - ۱۱:۵۱ - کد خبر: 21893
سلامت نیوز:مركز فوق تخصصي درمان ناباروري و سقط مكرر ابن سينا، كارگاه بررسي علل و عوامل زايمان زودرس و پارگي زودرس پرده‌هاي جنيني را در روز پنج‌شنبه 18 آذر برگزار مي‌كند.

به گزارش  روابط عمومي پژوهشگاه فناوري‌هاي نوين علوم زيستي جهاددانشگاهي- ابن سينا، اين كارگاه كه با هدف آشنايي متخصصين زنان و زايمان، عفوني، ژنتيك و ماماها، با علل و عوامل زايمان زودرس و پارگي زودرس پرده‌هاي جنيني برگزار مي‌شود، از امتياز آموزش مداوم جامعه پزشكي برخوردار است.

حميدرضا خرم خورشيد، متخصص ژنتيك پزشكي و دبير علمي اين برنامه، در مورد اهميت اين كارگاه گفت: در 11 درصد كل حاملگي‌هايي كه اتفاق مي‌افتد ، زايمان زودرس وجود دارد كه زايمان‌هاي زودرس خود يكي از عوامل مهم مرگ و مير و مشكلات نوزادان است، اما در 8 تا 10 درصد خانم‌هاي باردار، پارگي زودرس پرده‌هاي جنيني را به هنگام ترم داريم.

وي افزود: همچنين 1 تا 2 درصد خانم‌هاي حامله، زودتر از ترم دچار اين پارگي در پرده‌هاي جنيني مي‌شوند كه همه اينها در مجموع در 30 تا 40 درصد موارد باعث زايمان زودرس و عفونت‌هاي زايمان مي‌شود كه اينها خود از عوامل مهم مرگ و مير و بيماري‌هاي نوزادان هستند.

بنابراين با توجه به اينكه در سمينارها و كنگره‌هاي داخل ايران، اين علل و عوامل كمتر مورد بررسي قرار مي‌گيرند، در اين برنامه يك روزه، قصد داريم به بررسي علل و عوامل زايمان زودرس و پارگي پيش از موعد پرده‌هاي جنيني از لحاظ اپيدميولوژي، پاتولوژي، علل ژنتيكي و نهايتاً درمان آن بپردازيم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.74662s, 19q