مصرف کافئين از ريزش موها جلوگيري مي‌کند

۱۳۸۹/۰۹/۱۷ - ۱۲:۱۱ - کد خبر: 21896
سلامت نیوز:يك متخصص پوست و مو عنوان كرد: مصرف موضعي کافئين مي‌تواند با مهار عوامل اصلي ريزش مو يعني هورمون «دي هيدروتسترون» و «آنزيم فسفودي استراز» از ريزش موها جلوگيري کند.

دکتر عليرضا عابدي متخصص پوست و مو در گفت وگو با  ايسنا  گفت: تماس موضعي کافئين با ريشه‌هاي مو مي‌تواند با مهار اثرات مضر هورمون «دي هيدروتسترون» از ريزش موها جلوگيري کند.

وي درباره علل ريزش مو گفت: در جوامع امروزي شايع‌ترين دليل ريزش مو عامل هورموني است که با نوعي گرايش ارثي از نسلي به نسل ديگر قابل انتقال است و اين نوع ريزش مو در مردها با شروع سن بلوغ و در زنان با نزديک شدن به سنين يائسگي پديد مي‌آيد و نقش اصلي را در اين ميان فرم فعال هورمون تسترون به عهده دارد.

دکتر عابدي عنوان کرد: با مصرف موضعي کافئين مي‌توان با به کارگيري درست ترکيبات کافئين در انواع داروهاي موضعي و انواع شوينده‌هاي طبي همراه با ناقلين مناسب که بتوانند باعث انتقال اين ترکيبات به ريشه‌هاي مو شوند از ريزش ارثي موها جلوگيري کرد.

وي تاکيد کرد: در بسياري از موارد ريزش مو که به صورت ارثي بروز پيدا مي‌کند، به علت وجود ژن ريزش مو، نمي‌توان کار خاصي براي افراد انجام داد اما در مواردي که ريزش مو اکتسابي است و به علت اختلالات هورموني بروز پيدا مي‌کند، مي‌توان با تنظيم هورمون‌هاي مسبب بيماري و يا به صورت موضعي مشکل را برطرف کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.9625s, 19q