چاپ 400 مقاله اعضای هیات علمی دانشکده بهداشت دانشگاه تهران در نشریات خارجی

۱۳۸۹/۰۹/۱۸ - ۱۰:۱۱ - کد خبر: 21924

به گزارش سلامت نيوز به نقل از وب دا دکتر علیرضا مصداقی نیا با اعلام توليد بيش از 500 مقاله توسط اعضاي هيات علمي دانشكده بهداشت در سال 88، از انتشار تنها 77 مورد آن در مجلات داخل دانشكده و چاپ بيش از 400 مقاله در مجلات خارج از دانشكده خبر داد.

وی همچنین از توليد 524 مقاله در سال 88 خبر داد و گفت: دانشكده بهداشت 130 عضو هيات علمي دارد كه سرانه توليد مقاله به ازاي هر هيات علمي به عدد 4 رسيده است كه اين رقم درخشاني است و مورد تشويق و توجه رياست محترم دانشگاه و وزير محترم قرار گرفته است.

وي با اشاره به تصور نادرستي كه درخصوص افزايش تعداد مقالات دانشكده وجود دارد گفت:  با توجه به اينكه دانشكده بهداشت به چاپ 9 مجله علمي پژوهشي كمك مي كند تصور مي شود كه آمار توليد مقالات آن به خاطر انتشار در اين مجلات است در حالي كه تنها 77 مقاله (6/14 درصد) در مجلات داخل دانشكده چاپ مي شود.

رييس دانشكده بهداشت، با اعلام انتشار 85 درصد مقالات در مجلات خارج از دانشكده گفت: 447 مقاله اعضاي هيات علمي در مجلات داخلي و بين المللي خارج از دانشكده به چاپ مي رسد.

وي به بيان توضيحات بيشتر درخصوص مجلات دانشكده پرداخت گفت: از 9 مجله علمي پژوهشي كه دانشكده به انتشار آن كمك مي كند 5 مجله انگليسي زبان است  كه 4 مورد از ان در ISI نمايه مي شود و 4 مجله ديگر نيز به زبان فارسي منتشر مي شود.

دكتر مصداقي نيا، دانشكده بهداشت را همواره در حال تحول و نوآوري دانست و گفت: اين دانشكده از هيات علمي نخبه و قوي برخوردار است كه باعث شده توليدات علمي آن نسبت به ساير دانشكده هاي دانشگاه و ديگر دانشگاه ها رقم بالايي باشد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.79478s, 19q