دلیل آلودگی هوا سوخت بی کیفیت است

۱۳۸۹/۰۹/۱۸ - ۱۱:۴۵ - کد خبر: 21935
دلیل آلودگی هوا سوخت بی کیفیت است
به گزارش سلامت نیوز مدیر کل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پاسخ به اظهارات رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت مبنی بر اینکه بنزین تولیدی صنایع پتروشیمی آلوده نیست و آلودگی هوا ناشی از بخاریهای گازی و آب گرم کن ها است تاکید کرد: چنین اظهار نظرهایی به لحاظ علمی و کارشناسی مردود است.
 
وی افزود: آلودگی هوای تهران در مناطق و مسیرهای پرترافیک بیشتر دیده می شود و حاوی مقادیر زیادی ذرات معلق است که اساسا با آنچه گفته شده متفاوت است چرا که گاز مصرفی ما در شهرها تولید ذرات معلق نمی کند.

رشیدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در شب آلودگی هوای تهران کاهش می یابد در حالی که بخاریهای منازل در طول شب بیشتر از روز روشن است. همچنین سوخت گاز مصرفی در منازل ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون تولید نمی کند ولی شاید NO2 و CO2  تولید کند که این مقدار تولید ذرات معلق ندارد و اساسا مگر نفت کوره در منازل مردم مصرف می شود که آلودگی از بخاریها باشد.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این پرسش که از بنزین تولیدی صنایع پتروشیمی به عنوان متهم ردیف اول آلودگی هوای کلانشهرهای ایران نام برده می شود توضیح داد: هم اکنون بنزین تولیدی در مجتمعهای پتروشیمی از درجه آرام سوزی (اکتان) نزدیک به 100 برخوردار است.

محمد رویانیان با تاکید بر اینکه کیفیت بنزین تولید در واحدهای پتروشیمی از بنزین سوپر بالاتر است، تصریح کرد: هم اکنون بنزین معمولی تولید پالایشگاه‌های داخلی از عدد اکتان 87 برخوردار است.
 
رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور یکی از مهمترین دلایل افزایش آلودگی هوای تهران و سایر شهرها را افزایش مصرف گاز طبیعی به ویژه در بخاری و آب گرم کن‌های خانگی دانست و تاکید کرد: منشا اصلی این آلودگی ها منو اکسید کربن است که به دنبال احتراق ناقص سوخت در خودروها و بخشهای خانگی و تجاری به وجود می آید.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.42223s, 18q