درمان چاقي به حضور 10 متخصص در تيم پزشكي نيازمند است

۱۳۸۹/۰۹/۱۹ - ۱۵:۱۱ - کد خبر: 21942

به گزارش سلامت نیوز محمود پازوكي با بيان اينكه چاقي از مهمترين مسائلي است كه جامعه با آن روبه‌رو است، اظهار داشت: رسوب چربي در قسمت‌هاي مختلف بدن به ويژه كبد از مهمترين عوارضي چاقي است كه به دنبال آن كبد چرب را ايجاد مي‌كند.

وي افزود: نگران آن هستيم كه كبد چرب پس از 15 تا 20 سال هپاتيت را ايجاد كند و در نهايت نارسايي كليه و سرطان كبد را در پي داشته باشد.

پازوكي   در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، تصريح كرد: سردردهاي ميگرني و دردهاي شكمي افراد چاق را تهديد مي‌كند و لذا هر چه سريعتر بايد در موضوعات تبليغي براي رژيم‌هاي غذايي و ورزش‌هاي خانوادگي اقدامات جدي انجام دهيم.

وي با بيان اينكه درمان چاقي به عنوان يك بيماري به يك تيم درمان كامل نياز دارد، تصريح كرد: اين تيم از متخصصان تغذيه، متخصصان طب فيزيكي براي تجويز ورزش‌هاي مناسب با وزن و جسم فرد و متخصصان غدد براي تشخيص عدم ارتباط چاقي با اختلالات هورموني تشكيل مي‌شود.

اين جراح عمومي تصريح كرد: مسائل روحي نيز در چاقي تأثيرگذار است چرا كه برخي افراد وقتي عصباني مي‌شوند به طور ناخودآگاه چند بشقاب غذا مي‌خورند يا وقتي رژيم مي‌گيرند شرايط روحي پايداري ندارند لذا نياز است متخصصان روانپزشكي نيز در اين زمينه دخالت داشته باشند.

وي ادامه داد: مباحث گوارشي از جمله ابتلا به كبد چرب و رفلاكس معده همچنين مباحث قلبي و عروقي به دليل اينكه بيشتر مبتلايان به چاقي مشكل قلبي دارند، حضور متخصصان گوارش و قلب را در تيم درمان چاقي ثابت مي‌كند همچنين حضور متخصصان جراحي، بيهوشي، پلاستيك و پرستار خاص تيم درمان چاقي نيز براي درمان اين عارضه مهم است.

وي گفت: با توجه به پيچيدگي درمان چاقي بهترين كار پيشگيري از بروز چاقي است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.40603s, 18q