معلمانی که بیمه نشده‌اند، به سازمان تأمین اجتماعی شکایت کنند

۱۳۹۶/۰۵/۰۷ - ۱۶:۰۰ - کد خبر: 219472
معلمانی که بیمه نشده‌اند، به سازمان تأمین اجتماعی شکایت کنند

سلامت نیوز:مدیرکل درآمد حق بیمه سازمان تأمین اجتماعی راه‌های شکایت معلمان غیر دولتی که بیمه نشده اند را تشریح کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، مهرداد قریب با حضور در برنامه پرسشگر با اشاره به وضعیت بیمه معلمان شاغل در مدارس غیردولتی گفت: در حال حاضر تعداد ۷۸ هزار و ۷۷۰ نفر در مدارس غیردولتی بیمه شده‌اند.

وی افزود: تعداد ۱۴۰ هزار و ۹۰۴ نفر نیز از کارکنان آموزش و پرورش، بیمه تأمین اجتماعی هستند.

مدیر کل درآمد حق بیمه سازمان تأمین اجتماعی بیان کرد: معلمان شاغل در مدارس غیردولتی جزء بیمه شدگان اجباری هستند و طبق قانون مؤسسان مدارس وظیفه دارند از لحظه ورود آنان نسبت به بیمه اقدام کنند.

وی با تأکید بر اینکه بیمه نکردن معلمان شاغل در مدارس غیردولتی تخلف محسوب می‌شود، افزود: طبق قانون مؤسسان مدارس غیردولتی نمی‌توانند حق بیمه را از معلمان دریافت کنند چرا که این موضوع نیز تخلف است.

قریب تصریح کرد: اگر معلمان مدارس غیردولتی بیمه نشده‌اند باید به شعبه‌های سازمان تأمین اجتماعی که در سراسر کشور فعال شده‌اند مراجعه و رئیس شعبه را در جریان قرار دهند.

مدیر کل درآمد حق بیمه سازمان تأمین اجتماعی ادامه داد: در صورت شکایت معلمان می‌توانیم مطابق قانون مدارس غیردولتی حسابرسی کنیم؛ همچنین معلمان می‌توانند با شماره ۱۴۲۰ و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۴۲۰ مشکل خود را مطرح کنند.

در ادامه این برنامه جعف حسنی بیان کرد: در حال حاضر یک میلیون و ۵۲۸ هزار دانش آموز، در ۱۴ هزار و ۵۰۰ مدرسه غیردولتی مشغول تدریس هستند.

رئیس شورای هماهنگی مؤسسان مدارس غیردولتی افزود: تعداد ۲۰۰ هزار نیروی آزاد در مدارس غیردولتی مشغول به فعالیت هستند که با جذب آنان باری را از دوش دولت، مؤسسان برداشته‌اند.

وی تصریح کرد: باید دولت به مؤسسان مدارس غیردولتی کمک کند و آموزش و پرورش نیز می­تواند زمین‌های مازاد خود را در اختیار این مؤسسان قرار دهد.

حسنی خاطرنشان کرد: بیش از ۸۰ درصد از مؤسسان مدارس غیردولتی سقف تعرفه تعیین شده شهریه را رعایت می‌کنند و تعداد معدودی دچار تخلف می‌شوند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.94488s, 19q