فروش آبلیمو و ترشی در میوه فروشی ها ممنوع است

۱۳۹۶/۰۵/۰۹ - ۱۶:۰۳ - کد خبر: 219712
فروش آبلیمو و ترشی در میوه فروشی ها ممنوع است

سلامت نیوز: مدیر کل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: میوه فروشی ها طبق مجوز صنفی خود فقط باید میوه بفروشند و اجازه ندارند ترشی یا محصولاتی مانند آبلیمو، آبغوره و سرکه بفروشند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،بهروز جنت تاکید کرد: فروش محصولات غذایی سنتی و فله ای تخلف است و کارشناسان و بازرسان سازمان حمایت از مصرف کننده و امور اصناف باید در بازرسی های خود باید با اینگونه متخلفان برخورد کنند.


وی درباره افرادی که در قالب نمایشگاه های سنتی اقدام به فروش محصولات غذایی سنتی بدون آرم سازمان غذا و دارو می کنند، نیز گفت: از سال گذشته طرح و اقداماتی آغاز شده تا محصولات سنتی غذایی سامان یابد.


وی ادامه داد: در اجرای این طرح با همکاری بسیج سازندگی برنامه ریزی هایی برای کمک مالی به تولیدکنندگان محصولات سنتی انجام شده است.
مدیر کل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: دستورالعملی در این زمینه آماده شده است تا تولیدکنندگان محصولات سنتی در مناطق مختلف کشور به عنوان واحدهای کوچک تولیدی به عنوان قطب تولید یک محصول سنتی عمل کنند .


جنت اضافه کرد: بطورمثال روستایی، آلو زیاد دارد و قطب تولید لواشک است بنابراین با توجه به حجم تولید و جمعیت تولیدکنندگان ، یک مرکز یا 10 مرکز تولید لواشک در این منطقه ایجاد خواهد شد به آن معنا که این واحدهای تولیدی، مواد اولیه را از روستاییان تولیدکننده تحویل می گیرد ، فرآوری و آماده می کند و محصول نهایی را به صورت بهداشتی با همان نام و مشخصات محصول سنتی اما تحت نظارت وزارت بهداشت تولید می کند.


وی ادامه داد: بطورمثال ممکن است محصولی در نهایت با نام گلاب حسین آقا که قبلا معروف بوده، تولید شود اما نظارت و فرآوری بهداشتی روی آن اتفاق می افتد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.16031s, 18q