نخستين كارگاه آموزش جراحي ستون فقرات به روش اندوسكوپي برگزار شد

۱۳۸۹/۰۹/۲۰ - ۱۱:۱۰ - کد خبر: 21972
سلامت نیوز:نخستين كارگاه آموزش جراحي ستون فقرات به روش اندوسكوپي با حضور پروفسور اورتل فوق تخصص جراحي مغز و اعصاب برگزار شد.

به گزارش  فارس  از اهداف تشكيل اين كارگاه كه عصر ديروز برگزار در بيمارستان ميلاد برگزار شد، آشنايي پزشكان، متخصصان و جراحان مغز و اعصاب كشور با آخرين فناوري‌ها و مهارت‌هاي جراحي ستون فقرات به روش اندوسكوپي است.

پروفسور اورتل مدرس آلماني و فوق تخصص جراحي مغز و اعصاب به خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» گفت: از اطلاعات پزشكان ايراني و علاقه آنها در خصوص روش‌هاي اندوسكوپي شگفت زده شدم.

وي با اشاره به اينكه در ايران تعداد زيادي جراح مغز و اعصاب وجود دارد كه اطلاعاتشان بسيار به روز و تخصصي است، افزود: سطح علمي و دانش جراحان مغز اعصاب در زمينه جراحي به روش اندوسكوپي بسيار بالاست و انتظار اين همه تجهيزات و امكانات را در ايران نداشتم.

پروفسور اورتل در خصوص عملي كه انجام داده‌است توضيح داد: اين عمل براي نخستين بار در ايران انجام مي‌شود و بر روي ستون فقرات بيماري است كه تا كنون درمان ناپذير بوده كه با اين تكنيك درمان مي‌شود.

درحاشيه اين كارگاه هوشنگ صابري، جراح و متخصص مغز و اعصاب نيز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» با اشاره به اينكه اين كارگاه نخستين كارگاه آموزشي در زمينه اندوسكوپي است، اظهار داشت: ورود و آموزش تكنولوژي در پزشكي از مباحث مهمي است كه بايد به آن توجه شود و بايد در آموزش سرمايه‌گذاري بيشتري صورت گيرد.

صابري بيان داشت: در صورتي كه بهترين تكنولوژي‌ها را وارد ايران كنيم ولي هزينه درمان را بالا ببريم و مردم نتوانند از اين امكانات استفاده كنند، ارزشي ندارد.

به گزارش «توانا» در اين كارگاه يك روزه، 20 نفر از جراحان مغز و اعصاب از دانشگاه‌هاي مختلف علوم پزشكي كشور و بيمارستان ميلاد حضور داشتند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.81199s, 18q