براي جلوگيري از فرسودگي سلول‌هاي چشم، ورزش كنيد!

۱۳۸۹/۰۹/۲۰ - ۱۲:۲۸ - کد خبر: 21988
سلامت نیوز:يك متخصص چشم با بيان اين كه افزايش سن به مرور زمان، تخريب بافت چشم را سبب مي‌شود، گفت: انجام حرکات ورزشي منظم ميزان ابتلا به بيماري‌هاي از بين برنده چشمي را کاهش مي‌دهد.

دکتر سحر ميرپور در گفت‌وگو با  ايسنا  گفت: با افزايش سن، سلول‌هاي نوري در بخش پشت چشم در 70 درصد افراد کار خود را به درستي انجام نمي‌دهند. اختلال در انجام کار اين سلول‌هاي نوري، اختلال ديد افراد را سبب مي‌شود و در نتيجه افراد را از انجام فعاليت‌هاي روزمره زندگي باز مي‌دارد.

وي با بيان اين كه افرادي که زندگي فعالي دارند 70 درصد کمتر به مشکلات چشمي دچار مي‌شوند، گفت: افرادي که به طور منظم پياده‌روي مي‌کنند، 30 درصد کمتر دچار بيماري‌هاي از بين برنده چشم مي‌شوند.

ميرپور ادامه داد: اگرچه عواملي مانند نوع رژيم غذايي مي‌تواند در بروز اين بيماري‌ها نقش داشته باشد، اما مهم‌ترين عامل افزايش سن است. به اين ترتيب 70 درصد افراد به طور ناخواسته و تنها با افزايش سن دچار اين بيماري‌ها مي‌شوند.

اين متخصص چشم در پايان گفت: بنابراين همانطور که ورزش مي‌تواند در سلامت بسياري از اعضاي بدن مانند سيستم قلبي - عروقي، گوارشي و تنفسي تاثيرگذار باشد، از بروز فرسودگي و نابودي سلول‌هاي چشمي نيز جلوگيري مي‌کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.08916s, 18q