استفاده از معده خوک برای درمان خشکی چشم

۱۳۹۶/۰۵/۱۱ - ۱۶:۱۸ - کد خبر: 220006
استفاده از معده خوک برای درمان خشکی چشم

سلامت نیوز:خشکی چشم دراثر استفاده از لنز‌های تماسی در آینده با استفاده نوعی فناوری منحصربفرد برگرفته از حیوانات برطرف می‌شود وافراد می‌توانند با سهولت بیشتری از این وسیله کمک درمانی استفاده کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ یکی از مشکلات لنز‌های تماسی بیماری خشکی چشم است که حال دانشمندان در نظر دارند با استفاده از یک ابداع جدید پزشکی نسل جدید لنزهای چشمی را بسازند.


دانشمندان دانشگاه فنی مونیخ درحال آزمایش برروی یک ماده طبیعی بدست آمده در معده خوک هستند که می‌تواند برای رفع خشکی عدسی لنز‌های تماسی مورد استفاده قرار بگیرد و به این ترتیب مانع از آسیب بافت چشم دراثر استفاده از این محصول پزشکی شود.


اکنون افرادی که از لنز‌های تماسی استفاده می‌کنند به دلیل کاهش سطح عملکرد غدد اشک ریز مجبور به استفاده از قطره‌های اشک مصنوعی هستند و نیز برای استریل کردن این محصول باید شب‌ها آن را در محلول حاوی اسید هیالورونیک قراردهند که در دراز مدت باعث آسیب و صدمه به چشم‌ها می‌شود.

براساس پژوهش محققان دانشگاه مونیخ درمعده خوک نوعی مواد طبیعی وجود دارد که می‌تواند مانند یک روانکار طبیعی عمل کند و تنها با یک بار در روز قرار گرفتن لنز تماسی در محلول حاوی این مولکول به نام موسین (mucin MUC۵AC) لنز برای تمام روز مرطوب بماند و مانع از بروز بیماری خشکی چشم در مصرف کننده شود.


پژوهشگران همچنین درنظر دارند در تحقیقی مشابه برای درمان سندرم خشکی دهان که در زنان در سنین یائسگی وجود دارد از مشابه این ترکیب دارویی استفاده کنند.
محققان اعلام کرده اند که این طرح نیاز به آزمایش‌های دقیق تری دارد و ابتدا باید برروی نمونه‌های حیوانی به نتایج کافی دست یابند تا درآینده برروی داوطلبان انسانی انجام شود.

منبع: newatlas

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.59838s, 19q