شركت‌هاي دارويي درخواست وزارت بهداشت براي كاهش قيمت 42 قلم دارو را پذيرفتند

۱۳۸۹/۰۹/۲۱ - ۱۱:۰۴ - کد خبر: 22016
به گزارش سلامتت نیوز به نقل از خبرگزاري فارس، احمد شيباني با بيان اين مطلب اظهار داشت: برنامه‌اي براي افزايش قيمت داروها نداريم مگر داروهايي كه براي بيماران خاص تجويز مي‌شود و هدف بر اين است تا قيمت داروهاي وارداتي را نيز كاهش دهيم.

معاون وزير بهداشت گفت: در زمينه كاهش قيمت داروهاي وارداتي از نمايندگان شركت‌ها درخواست كرديم كه قيمت‌ها را تا حدودي كاهش دهند كه اين امر اتفاق افتاده و در حال حاضر قيمت 42 قلم دارو كاهش پيدا كرده است.

وي ادامه داد: تحريم‌ها تأثيري بر روي داروهاي وارداتي نداشته و خوشبختانه آمادگي لازم براي توليد بسياري از اقلام دارويي در كشور را داريم. در حال حاضر 4 درصد داروها وارداتي و 96 درصد داروها توليد داخلي است و برنامه ما در معاونت غذا و داروي وزارت بهداشت اين است كه به تدريج اين 4 درصد را هم كاهش دهيم.

شيباني با اشاره به اينكه توليد داروهاي بيوتكنولوژيك در كشور افزايش پيدا كرده است افزود: در حال حاضر 9 قلم داروي بايوتك در كشور در حال توليد و 12 قلم ديگر در دست بررسي است كه اميدواريم ظرف 2، 3 سال آينده بتوانيم 25 قلم از 140 قلم داروي بايوتك موجود در دنيا را داشته باشيم و به تدريج در سال‌هاي آينده اين داروها را روانه بازار كنيم.

وي تصريح كرد: در بحث توليد واكسن، در خاورميانه و آسيا از سوي سازمان جهاني بهداشت مورد تاييد قرار گرفتيم و در حال حاضر در توليد واكسن‌ خودكفا هستيم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.59463s, 19q