شير يارانه‌اي تا آخر امسال در دبيرستان‌هاي پسرانه توزيع مي‌شود

۱۳۸۹/۰۹/۲۱ - ۱۱:۰۸ - کد خبر: 22019
به گزارش سلامت نیوز الهه حسن‌پور در گفت‌و‌گو با فارس اظهار داشت: از 6 آبان سال 1389 زنگ شير در ناحيه 2 شهرري باحضور مسئولان استاني و مديركل آموزش و پرورش شهرستان‌هاي استان تهران به صدا در آمد و بعد از آن در تمامي مناطق تابعه، شير توزيع شد.

وي ادامه داد: تعداد كل مدارس تحت پوشش شير 4 هزار و 32 مدرسه و تعداد مهدهاي بهزيستي 498 مهد است كه از اين تعداد جمع واحدهاي آموزشي 4 هزار و 528 بوده است؛ از نظر جمعيت آماري، جمع كل پاكت شير استريل توزيعي 267 هزار و 104 پاكت بوده و جمع كل پاكت‌هاي پاستوريزه 827 هزار و 53 پاكت است.

حسن‌پور عنوان كرد: جمع كل پاكت‌هاي استريل و پاستوريزه شير مدارس يك ميليون و 941 هزار و 57 پاكت‌ بوده است كه 70 نوبت از اين تعداد شير، در مدارس توزيع خواهد شد همچنين سقف مبلغ ريالي بر اساس مبلغ اعلام شده توسط وزارت متبوع معين مي‌شود.

رئيس گروه سلامت و پيشگيري اداره كل آموزش و پرورش اظهار داشت: شير مدارس در مقاطع مهد كودك، راهنمايي و متوسطه‌ دخترانه و شبانه‌روزي‌هاي دخترانه و پسرانه توزيع مي‌شود.

وي با بيان اينكه امسال هشتمين سال اجراي توزيع شير در بين دانش‌آموزان است، بيان داشت: سعي داريم با صرفه‌جويي‌هاي انجام شده از دي‌ماه سال جاري دبيرستان‌هاي پسرانه را نيز تحت پوشش طرح توزيع شير درآوريم تا تمامي مدارس تابعه از نعمت 70 نوبت شير برخوردار شوند.

حسن‌پور در پايان خاطر نشان كرد: هدف ما از توسعه شير در مدارس، افزايش سرانه مصرف در سبد خانوار و افزايش سرانه مصرف شير و فرآورده‌هاي لبني در كشور است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.35412s, 18q