تداوم آلودگي باعث تاخير در ترميم زخم‌هاي پوستي مي‌شود

۱۳۸۹/۰۹/۲۱ - ۱۳:۵۷ - کد خبر: 22033
سلامت نیوز:يك متخصص پوست گفت: تداوم آلودگي باعث تاخير در ترميم زخم‌هاي پوستي و كدورت رنگ آن مي‌شود.

دكتر حسين طباطبايي در گفت وگو با  ايسنا با بيان اين مطلب افزود: افزايش آلودگي هوا موجب كاهش اكسيژن رساني به بافتهاي بدن مي‌شود كه همين امر اختلال در عملكرد بدن را در پي دارد. در مجموع هر عاملي كه جريان گردش خون در پوست را كاهش دهد باعث تغيير در رنگ و ظاهرآن مي‌شود البته اين امر موقتي است و با كاهش آلودگي هوا از بين مي‌رود.

وي با اشاره به مبتلايان به بيماريهاي پوستي مانند اگزما اظهار كرد: آلودگي باعث مي‌شود بيماراني كه عارضه آنها با زخم توام است ديرتر بهبود يابند البته مدت زمان آلودگي نيز اهميت دارد چون با افزايش مدت آن، وضعيت بيمار نگران كننده‌تر مي‌شود.

اين متخصص پوست توصيه كرد:‌ افراد تا حد امكان هنگام آلودگي هوا از منزل خارج نشوند. كودكان و بويژه سالمنداني كه دچار بيماريهاي مزمن پوستي هستند بايد اين موارد را بيشتر رعايت كنند.

طباطبايي در پايان تاكيد كرد: افراد در صورت اضطرار هنگام خروج از منزل در محلهاي بسته حضور يابند و اگر مجبور به فعاليت در هواي آزاد هستند از ماسكهاي سه لايه استفاده كند چرا كه اين ماسكها تا حد زيادي باعث جلوگيري از ورود آلودگي به بدن مي‌شوند البته هر يك از آنها تا 24 ساعت قابل استفاده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.51165s, 18q